W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Dziękujemy naszym wrześniowym darczyńcom
Aktualności
Serdecznie dziekujemy Panom Mirosławowi, Krzysztofowi i Michałowi za dotacje, jakie przekazali na działalność statutową Fundacji Akcja.
 
Warsztatach umiejętności wychowawczych
Aktualności
Warsztatach umiejętności wychowawczych dla rodziców młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Warsztat przeznaczony jest dla rodziców, którzy chcą podnieść swoje kompetencje wychowawcze i nauczyć się budowania lepszego kontaktu ze swoim nastoletnim dzieckiem. Grupa adresowana jest do rodziców, którzy chcą lepiej poznać samych siebie w roli rodzica oraz odkryć swoje rodzicielskie zasoby.
Czytaj całość…
 
Dzień chłopaka
Aktualności
Wszystkiego dobrego chłopaku ;)
 
Tydzień bezpłatnych mediacji
Aktualności
Mediacje odbywają się w Warszawie, zapraszamy do zgłoszeń telefonicznych 224651646 lub mailowych Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Zapraszamy
 
Artykuł w GW
Nadesłane przez użytkowników
Jutro, w sobotę, w Wysokich Obcasach - dodatku do Gazety Wyborczej ukaże się artykuł o grupie wsparcia dla mężczyzn przeżywających problemy rodzinne, która prowadzi Fundacja Akcja. Natomiast w radiu Tok FM jutro o 12 obędzie się rozmowa na temat artykułu z Robertem Kucharski i Joanna Zwierzchowską - przedstawicielami Fundacji Akcja. W czasie programu będzie można dzwonić do studia by wyrazić swoja opinie. Zapraszamy do udziału.
 
Córki bez kontaktu z ojcem dojrzewają wcześniej
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Pismo "Journal of Adolescent Health" informuje, że systematycznie obniża się wiek dojrzewania płciowego dziewcząt z krajów zachodnich. Badania wykazały np., że u 15 proc. amerykańskich dziewcząt piersi zaczynają rosnąć już w wieku 7 lat. Okazało się, że córkom wychowywanym bez biologicznego taty zaczynały rosnąć piersi wczesniej niż innym rówieśniczkom. Zależność te wzmacniał wysoki status majątkowy rodzin, z których pochodziły dziewczynki.
Czytaj całość…
 
Dziękujemy za 1%
Aktualności
Dziękujemy wszystkim użytkownikom wstroneojca.pl za wpłaty 1% na rzecz Fundacji Akcja. Nowe procedury przekazywania przez urzędy skarbowe wpłat z 1% nie pozwalają zidentyfikować darczyńców, więc musimy Wam podziękować w ten sposób;) Wasze wpłaty pomogą nam prowadzić nasz portal, oraz bezpłatne poradnictwo psychologiczne, bezpłatne mediacje, poradnictwo dla mężczyzn ofiar przemocy w rodzinie, oraz w niewielkim zakresie poradnictwo prawne. Jeszcze raz dziękujemy i polecamy się w przyszłym roku:)
 
Posłowie PSL i PO chcą wprowadzić podatek od braku dzieci
Nadesłane przez użytkowników
Platforma Obywatelska zastanawia się nad rozwiązaniami, skąd wziąć pieniądze na emerytury i opiekę nad starszymi niepracującymi osobami. Jednym z nich ma być właśnie wprowadzenie podatku od bezdzietności. Chodzi o to, by osoby nie wychowujące dzieci płaciły specjalny podatek. Ta danina trafiałby do wspólnej puli, z której utrzymywane byłyby osoby w podeszłym wieku, wymagające stałej opieki.
Czytaj całość…
 
Boom na unieważnianie małżeństw
Aktualności
Do polskich sądów diecezjalnych w 2008 r. wpłynęło około 10 tys. wniosków o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Co szósty-siódmy Polak po otrzymaniu rozwodu cywilnego stara się o kościelne stwierdzenie nieważności małżeństwa. GUS podaje, że w 2009 r. sądy cywilne udzieliły ok. 72 tys. rozwodów (w 2008 r. było ich ok. 66 tys.). "Niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej" - to paragraf prawa kanonicznego najczęściej cytowany jako podstawa wyroków.
Czytaj całość…
 
Plan Wychowawczy
PSYCHOLOGIA/Publikacje

Nowelizacja  kodeksu rodzinnego i opiekuńczego otwiera drogę do wprowadzenia do naszego systemu prawnego Planów wychowawczych, jako formy ustaleń o losie dziecka rozstających się rodziców. Wspólna opieka nad dzieckiem po rozstaniu to trudna, frustrująca praca.  Waszymi najlepszymi sojusznikami na tej drodze są wspólnie przyjęte zasady i precyzyjny terminarz. Jeżeli szukacie pomocy przy przygotowaniu planu wychowawczego, który odpowiadałby potrzebom dziecka i godził interesy rodziców zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

Zapisy telefoniczne pod numerem 22 4651646 w godzinach: poniedziałek 13:30 - 18:30, wtorek   10:30 - 15:00, środa 13:00 - 18:00 lub za pomocą maila Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 108 z 693

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
23.04.2018.