W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Szukasz odpowiedniego akwarium dla swoich rybek?

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Ulga tylko dla jednego opiekuna
PRAWO/Publikacje
Ulga tylko dla jednego opiekuna

Tylko jedna osoba może być uznana za samotnie wychowującą dzieci i jej przysługuje preferencyjna forma rozliczenia w PIT.

Szczegóły w Gazecie Prawnej

 
Rozliczenia samotnie wychowujących dzieci
PRAWO/Publikacje
Kiedy można złożyć wspólne zeznanie? 
Z preferencyjnego sposobu rozliczania mogą skorzystać osoby samotnie wychowujące dzieci, osiągające dochody opodatkowane na zasadach ogólnych. Oznacza to, że jeśli spełnione są warunki ustawowe, samotni rodzice mogą złożyć zeznanie roczne razem z dzieckiem.

Czytaj w GazeciePrawnej
 
Czy trzeba płacić podatki od alimentów?
Alimenty
Czy trzeba płacić podatki od alimentów?
Alimenty otrzymywane przez żonę od byłego męża, a także alimenty otrzymywane w związku z pozostawaniem osoby dorosłej w tzw. niedostatku, stanowią źródło przychodu, z którego dochód podlega opodatkowaniu. Dochody takie wykazuje się w zeznaniu rocznym. 
Sprawy rozwodowe - Orzecznictwo
PRAWO/Publikacje
W 1994 roku orzeczono 31574 rozwody, w tym w prawie 1/3 spraw (10153) sądy orzekały o winie. W sprawach, w których orzekano o winie, w 75% spraw orzeczono o winie męża, w 17% o winie obu stron, zaś zaledwie w 8% przypadków o winie żony1.
Czytaj całość…
 
Najciemniej pod latarnią czyli judykatura polskich sądów rodzinnych
PRAWO/Publikacje
Kodeks rodzinny i opiekuńczy traktuje interwencję w sferę osobistej styczności rodziców z dzieckiem jako środek ostateczny. Nawet pozbawienie władzy rodzicielskiej nie ma wpływu na tę styczność. Chyba że sąd jej zakaże, jeśli uzna, że wymaga tego dobro dziecka (art. 113 § 1) .
Czytaj całość…
 
Jasna i gorąca iskra nadziei
Kontakt z dzieckiem
Rozpad rodziny zawsze stwarza dla wszystkich zaangażowanych,a w szczególności dla dzieci.
Czytaj całość…
 
Dziecko
Kontakty z Ex
Najlepszą wspólnotą wychowawczą jest i zawsze pozostanie rodzina. A to oznacza ojca i matkę, tworzących małżeństwo i razem wychowujących dzieci. Zarówno rozwód, jak i rozstanie rodziców przed ślubem są dramatem dla dziecka, dramatem, którego nie można naprawić.
Czytaj całość…
 
Ojcowie drugiej kategorii
Kontakt z dzieckiem
Kiedy Maciej Ślesicki nakręcił w 1995 r. film "Tato", wielu widzom wydawało się, że to fikcja. Osoby zaangażowane w walkę o prawo dziecka do ojca zgadzają się: owszem, film nie odpowiada realiom. Jest zbyt optymistyczny.
Czytaj całość…
 
Nie skazujcie dobrego człowieka!
Aktualności
Kilkanaście osób odprowadzało wczoraj Marka G. do bramy więzienia, która zatrzasnęła się za nim aż na rok. Dlaczego? Bo tak kocha swoją pięcioletnią córkę, że nie chce jej oddać. A w świetle bezdusznych przepisów przetrzymywanie dziecka wbrew woli matki i postanowieniu sądu jest uprowadzeniem.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 685 - 693 z 693

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
26.04.2018.