W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Solidny parapet ze stali jest odporny na działanie czasu.

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Samouczek - rodzina a prawo
PRAWO/Publikacje
Poznaj podstawowe zasady postępowania przed sądem i w urzędach. Zapoznaj się z samouczkiem Rodzina a Prawo, aby skutecznie i sprawnie załatwić każdą sprawę w sadzie rodzinnym. Samouczek
 
Dzieciom najlepiej jest w rodzinie
PRAWO/Publikacje
Sejm przyjął ustawę o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Oznacza to w praktyce, że będziemy mieli do czynienia z szybszymi adopcjami, powstanie funkcja asystenta dla rodzin w kryzysie, a dzieci nie odbierane pochopnie rodzicom - to są najważniejsze założenia ustawy.
Czytaj całość…
 
Brak ochrony danych dłużnika alimentacyjnyego
PRAWO/Publikacje
Gmina, by zmusić niesolidnego rodzica do łożenia na swoje dziecko może przeprowadzić u niego wywiad alimentacyjny, pobierając oświadczenie majątkowe. W ten sposób ustala  dlaczego nie płaci na dziecko i jakie ma możliwości zarobkowe. Do tej pory zebrane informacje były niejawne. Na podstawie rozporządzenie z 23 marca 2011 r. DzU nr 73, poz. 395, z wzoru kwestionariusza wywiadu alimentacyjnego i wzoru oświadczenia majątkowego dłużnika alimentacyjnego zniknęła klauzula „zastrzeżone".
 
Małżonek musi wykazać, że ma prawo do samodzielnego podpisu łącznego zeznania PIT.
Aktualności
Jeśli małżonek, który podpisał zeznanie, nie miał do tego upoważnienia, grozi mu odpowiedzialność karna, a zeznanie jest nieważne. To na wypełniającym zeznanie spoczywa ciężar wykazania, że miał się prawo rozliczyć w imieniu współmałżonka. Może być to trudne, bo nie wymagany jest już podpis zeznania przez męża i żonę. Wystarczy jeden podpis.
Czytaj całość…
 
1 procent dla www.wstroneojca.pl
Aktualności
 
Potrzebna lepsza pomoc państwa w egzekwowaniu powrotu dziecka porwanego za granicę
PRAWO/Publikacje
Konwencja haska i rozporządzenie Rady (WE) nr 2201/2003 dotyczące jurysdykcji oraz uznawania i wykonywania orzeczeń w sprawach małżeńskich, regulują kwestię porwań dzieci za granicę. Wiążą one Polskę z ponad 60 państwami, w tym wszystkimi członkami Unii, z USA, Kanadą, Meksykiem, Australią i Nową Zelandią, z większością państw Ameryki Południowej i niektórymi krajami Afryki i Azji. Do pomocy w tych sprawach w tym do udzielenia pomocy finansowej na pokrycie kosztów powrotu do Polski są też uprawnieni konsulowie RP, jeżeli wnioskodawca nie ma pieniędzy.
Czytaj całość…
 
Matka jest tylko jedna, a ojciec?
Nadesłane przez użytkowników
Nikt chyba nie ma dzisiaj wątpliwości, że każde dziecko ma dwoje rodziców. Pamiętają o tym urzędnicy, każąc nam wpisywać w formularzach imiona rodziców. Pamiętają o tym autorzy piosenek, filmów, książeczek dla dzieci. Pamiętają o tym dzieci. Skoro wszyscy pamiętają, to o co chodzi? Nie byłoby problemu, gdyby nie zapominali o tym rodzice...
Czytaj całość…
 
Podziękowania dla naszych darczyńców.
Aktualności
Dziękujemy Panu Maciejowi i Pani Elżbiecie, oraz naszemu stałemu darczyńcy Panu Mirosławowi za wpłaty na rzecz Fundacji dokonane w ostatnim miesiącu.
 
Rodzic nie może przeszkadzać w kontaktach ustalonych sądownie z rodziną.
PRAWO/Publikacje
Z uchwały Sądu Najwyższego z 18 marca 2011 r.  (sygn. III CZP 139/10) wynika, że rodzica  można przymusić do respektowania postanowienia sądu kolejnymi grzywnami. W  uchwale odnoszącej się do postanowienia, w jednej ze spraw przyznającego  prawo do kontaktów z dzieckiem w obecności osoby wykonującej nad nim pieczę, SN stwierdził, że podlega ono wykonaniu na podstawie art. 1051 k.p.c. W myśl tego przepisu, jeśli dłużnik (tu: rodzic  sprawujący pieczę nad dzieckiem) ma obowiązek zaniechać pewnej czynności lub nie przeszkadzać czynności wierzyciela (tu: dziadków uprawnionych do kontaktów z dzieckiem), to po stwierdzeniu, że działał wbrew temu obowiązkowi, sąd na wniosek wierzyciela nałoży na dłużnika grzywnę. Jej wysokość nie może przekraczać 5 tys. zł. Tak samo będzie po złożeniu kolejnego i następnych takich wniosków.
 
Ranking OPP
Aktualności
Zapraszamy do głosowania na najlepszą organizację OPP. Strona Ranking Organizacji Pożytku Publicznego ma pomóc mniejszym organizacjom OPP w prowadzeniu kampanii 1%. Głosujcie na swoją ulubioną organizację i pamiętajcie o Fundacji Akcja, która prowadzi portal www.wstroneojca.pl.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 72 z 693

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
23.04.2018.