W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Gonimy Włochów
Aktualności
Watykański rocznik statystyczny podaje, że do sądów biskupich w Polsce trafia rocznie niemal 3,5 tysiąca wniosków o orzeczenie nieważności sakramentu małżeństwa. Ten wynik daje nam drugie miejsce na świecie, za Włochami, podaje "Dziennik Polski".
Czytaj całość…
 
Mężczyźni kontra kobiety
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Mózgi mężczyzn i kobiet są odmienne zarówno pod względem strukturalnym, jak i biochemicznym - mężczyźni np. mają większe ciało migdałowate i szybciej produkują serotoninę. Obie płcie inaczej reagują na silny stres: kobiety uruchamiają ciało migdałowate lewej półkuli i pamiętają głównie emocjonalne szczegóły zdarzeń, zaś mężczyźni używają prawego ciała migdałowatego i zapamiętują sedno sprawy.
Czytaj całość…
 
Córka dwóch tatusiów
Aktualności
Ukazała się w Polsce książka dla dzieci "Z Tango jest nas troje" o dwóch pingwinach gejach, które wysiadują wspólnie jajo, a następnie wychowują małą pingwinkę Tango.
Czytaj całość…
 
Zwycięstwo dodaje nam skrzydeł
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Efektem zwycięzcy zajął się zespół badaczy z University of Wisconsin w Madison (USA) pod kierunkiem Matthew Fuxjagera. Efekt ów polega na tym, że po każdej wygranej walce rośnie zdolność do pokonywania kolejnych przeciwników (naturalnie do czasu). Tego typu zależność stwierdzono, obserwując zachowanie samców wielu gatunków zwierząt. Przypuszcza się, że dotyczy ono również człowieka.
Czytaj całość…
 
Testosteron obniża hojność
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Dr Karen Redwine z Claremont Graduate University w Kalifornii (USA) badała, jak zmienia się zachowanie panów po zaaplikowaniu im solidnej porcji męskiego hormonu płciowego - testosteronu. Uczestnicy eksperymentu otrzymali po 10 dolarów i mieli według własnego uznania podzielić się tą kwotą z nieznajomym mężczyzną. Jeśli ten zaakceptował datek, wszyscy uczestnicy gry zachowywali pieniądze. Jeśli natomiast uznał, że zaproponowano mu za mało, tracili swoje udziały.
Czytaj całość…
 
Tata - gej.
Nadesłane przez użytkowników
Wystarczy, że homoseksualista oświadczy przed urzędnikiem stanu cywilnego, że jest ojcem, i uiści opłatę skarbową i formalnie staje się ojcem. Każdy homoseksualista pragnący mieć dziecko może zostać ojcem w ciągu jednego dnia z pominięciem przepisów procedury adopcyjnej i postępowania kwalifikacyjnego, które uniemożliwiają przyznanie dziecka pod opiekę osobom o orientacji homoseksualnej.
Czytaj całość…
 
Warsztaty umiejętności wychowawczych w KOPD
Aktualności
Warsztat przeznaczony jest dla rodziców, którzy przeżywają trudności, związane z kontaktem ze swoim dzieckiem oraz wychowywaniem go. Grupa warsztatowa adresowana jest do rodziców, którzy chcą nauczyć się budowania lepszego kontaktu ze swoim dzieckiem poprzez zwiększenie swoich umiejętności wychowawczych w takich zakresach jak: rozpoznawanie potrzeb dziecka oraz własnych potrzeb jako rodzica, sposoby rozwiązywania konfliktów w relacji z dzieckiem, asertywność rodzicielska, zasady dobrej komunikacji z dzieckiem, radzenie sobie z emocjami dziecka oraz z własnymi emocjami rodzica.
Czytaj całość…
 
Adwokat - obrońca, czy biznesmen?
Aktualności
Polskie prawo karne wymaga, by oskarżony, któremu zarzuca się zbrodnię, jest nieletni, głuchy, niemy, niewidomy, niepoczytalny albo słabo włada językiem polskim - miał obrońcę. Gdy go nie stać, dostanie adwokata z urzędu. Podobnie jak ubogi podsądny w innych sprawach, np. cywilnej lub administracyjnej. Do końca lipca tego roku wydatki wymiaru sprawiedliwości na honoraria za prowadzenie spraw z urzędu przekroczyły 53 mln zł. W całym zeszłym roku wyniosły prawie 94 mln zł. To cztery razy więcej niż jeszcze dziesięć lat temu.
Czytaj całość…
 
Od nowego roku z urlopu macierzyńskiego korzystać będą mogli ojcowie
PRAWO/Publikacje
Znowelizowany kodeks pracy wprowadza od stycznia urlop ojcowski. W 2010 roku każdy tata będzie mógł pójść na taki urlop na jeden tydzień, a od 1 stycznia 2012 roku urlop ojcowski wzrośnie do dwóch tygodni. Urlop ojcowski nie jest urlopem obowiązkowym. Ojciec może z niego skorzystać, ale nie musi. Podobnie jak w przypadku macierzyńskiego, urlop przysługuje tylko mężczyznom zatrudnionym.
Czytaj całość…
 
Myszy i ludzie
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Kalifornijskie myszki (Peromyscus californicus) są fantastycznymi tatusiami. Tworzą monogamiczne pary i opiekują się potomstwem z równym poświęceniem co samice, robiąc przy nich wszystko z wyjątkiem karmienia piersią. To rzadkość, zwłaszcza wśród ssaków, ale w przypadku tych myszek takie zachowanie się opłaca. Ojcowska troskliwość decyduje bezpośrednio o liczbie przeżywającego potomstwa.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 198 z 693

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


27.05.2018.