W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Warsztaty umiejętności wychowawczych
Aktualności
Warsztat przeznaczony jest dla rodziców, którzy doświadczają trudności wychowawczych i chcą nauczyć się budowania lepszego kontaktu ze swoim nastoletnim dzieckiem. Grupa adresowana jest do rodziców, którzy chcą lepiej poznać samych siebie w roli rodzica – którzy są gotowi przyjrzeć się swoim, czasem nieuświadomionym, postawom i zachowaniom rodzicielskim, którzy chcą określić swój rodzicielski potencjał i obszary wymagające doskonalenia.
Czytaj całość…
 
Pionierskie prawo w Aragonii
Aktualności
Wspólna opieka nad dzieckiem po rozwodzie przestaje być nierealnym marzeniem ojców. Staje się normą. W Hiszpanii na wprowadzenie pionierskiego prawa właśnie odważyła się Aragonia. W razie rozwodu normą w tym regionie ma być przyznanie rodzicom wspólnej opieki nad dziećmi.
Czytaj całość…
 
Co z dzieckiem po rozwodzie?
Kontakt z dzieckiem
Joanna Zwierzchowska, psycholog Fundacji AKCJA realizującej kampanię społeczną „Nawet po rozwodzie jesteście mi potrzebni oboje” - musisz zrobić wszystko, by po rozwodzie dziecko miało stały kontakt zarówno z Tobą, jak i z ojcem. Rozwód to trudny okres nie tylko dla Ciebie i Twojego małżonka. Jedną z najbardziej przeżywających rozstanie osób jest  wasze dziecko. Dlatego nie należy udawać przed maluchem, że wszystko jest w porządku. Dzieci widzą, iż w domu dzieje się coś niedobrego, jednak póki z nim nie porozmawiasz będzie czuło się zagubione w nowej sytuacji.
Czytaj całość…
 
Nie bójmy się mediacji
Rozwody
Codzienne życie nastręcza wielu problemów. Problemy rodzą konflikty międzyludzkie, a te silnie oddziałują na życie prywatne i zawodowe, nierzadko rujnując wzajemne relacje ludzi. Co zrobić, kiedy emocje utrudniają znalezienie kompromisu? Do kogo się udać? Odpowiedzią mogą być mediacje, postępowanie, w ramach którego strony mogą bezboleśnie wypracować satysfakcjonujące dla siebie rozwiązanie.
Czytaj całość…
 
Inicjatywy na rzecz ojców Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania
Lobbing
Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania w ramach promocji aktywnego rodzicielstwa i dbałości o prawa ojców podjął dwie nowe inicjatywy - Urlop ojcowski dla żołnierzy zawodowych i Urlop ojcowski dla rodziców adopcyjnych oraz rodziców, którym urodziło się więcej niż jedno dziecko.
Czytaj całość…
 
WYWIAD z ROBERTEM KUCHARSKIM
Aktualności
Do kogo jest skierowany rodzina.sos.pl i jakiego typu znajdują się tam informacje?
Rodzina.sos.pl i cała kampania społeczna "Nawet po rozwodzie jesteście mi potrzebni oboje" jest skierowana do rodziców przeżywających kryzys rodzinny i rodziców, którzy żyjąc oddzielnie, wspólnie wychowują dzieci. Poprzez kampanię chcemy podkreślić wagę kontaktów dziecka z obojgiem rodziców, nawet jeśli rodzice nie mieszkają razem. Na stronie zawarliśmy informacje o sposobach dzielenia się obowiązkami nad dziećmi, by nie odczuwały one negatywnych skutków rozstania rodziców. Są tam informacje na temat tzw. planów wychowawczych, które precyzyjnie regulują sposób sprawowania opieki nad dzieckiem. Znajdziemy tam także bardzo obszerne informacje na temat mediatorów, którzy mogą pomóc rodzicom w podpisaniu takiego porozumienia w formie planu wychowawczego.
Czytaj całość…
 
Dobry plan to podstawa!
Mediacje

Rozwód to ogromy stres, lecz nie tylko stres dla rozchodzących się rodziców, ale w szczególności dla ich dzieci. To jednak może być dopiero początkiem trudnego okresu w ich życiu, gdyż zwykle po rozwodzie znika z domu jeden z opiekunów. Co więc zrobić, by dziecko w jak najmniejszym stopniu odczuło rozstanie?

Czytaj całość…
 
Dni otwarte w Centrum Mediacji Partners Polska
Aktualności
Centrum Mediacji Partners Polska serdecznie zaprasza osoby znajdujące się w konflikcie rodzinnym (również w sytuacji okołorozwodowej) na bezpłatne konsultacje i spotkania z  mediatorami i psychologami. Dni otwarte odbędą się w siedzibie Centrum Mediacji Partners Polska przy ul. Górnickiego 3 lok.10A w dn. 18-19 maja br. (spotkania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu). Przeznaczone są zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla małżeństw/par/rodzin. W sprawie spotkań prosimy dzwonić do nas w godz. 10.00 -1 8.00, tel. (22) 825 40 83 lub wysyłać zgłoszenia mailem na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
Grupa Wsparcia dla rodziców w kryzysie
Aktualności
Grupa przeznaczona jest dla rodziców będących w sytuacji rozwodu, separacji lub rozstania z byłym partnerem. Konflikty między byłymi partnerami, kryzysy małżeńskie, rozwód bądź separacje to sytuacje uruchamiające przeżywanie bardzo silnych emocji takich jak: rozczarowanie, złość, niechęć, żal czy wrogość. Bywa tak, że dorosłym brakuje wsparcia i umiejętności radzenia sobie z sytuacjami  kryzysowymi i trudno im skoncentrować uwagę na dziecku i jego potrzebach.
Czytaj całość…
 
Czy wyrok Trybunału w Strasburgu obudzi posłów?
Aktualności
Mimo tego, że polskie prawo rodzinne idzie w kierunku zapewnienie wspólnej opieki obojga rodziców nad dziećmi, także po rozwodzie, często kontakt ten jest ograniczany przez jedną ze stron. W naszym kraju w większości wypadków problem ten dotyka ojców, a państwo nie ma obecnie realnych instrumentów do egzekwowania prawa, co po raz kolejny ukazuje wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie o kontakty z dzieckiem.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 693

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
23.04.2018.