W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Udział w programie telewizyjnym
Nadesłane przez użytkowników
Poszukujemy par małżeńskich przeżywających trudności w związku, rozważających rozstanie lub będących w trakcie rozwodu, pragnących wziąć udział w nowym programie telewizyjnym. Przesłanie programu: rozwód to ostateczność, warto podjąć próbę ratowania związku. Chcemy pokazać jak to się dzieje, że ludzie, którzy kiedyś się kochali lub nawet wciąż się kochają, z jakiegoś powodu, nie potrafią się porozumieć. Para z pomocą psychologa będzie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, co można jeszcze zrobić, aby ratować związek.
Czytaj całość…
 
Opieka naprzemienna a miejsce zamieszkania dziecka
Mediacje
Problematyka opieki nad dzieckiem po rozwodzie czy rozstaniu rodziców, co jakiś czas wraca, podczas kolejnych prac nad ewentualnymi zmianami w kodeksie rodzinny i opiekuńczym. Nie ulega wątpliwości, że rozwiązania zaproponowane w obecnie obowiązujących przepisach prawnych są niezadowalające. Wprawdzie ostatnie nowelizacje kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wskazują, iż ustawodawca dostrzega istnienie problemu sprawowania opieki nad dzieckiem przez obydwoje rodziców, to jednak zakres tych zmian jest niewystarczający. Niemniej zmiany te idą w dobrym kierunku i w mojej ocenie winny być kontynuowane. W szczególności dotyczy to możliwości wprowadzenia do polskiego systemu prawnego naprzemiennego modelu opieki nad dzieckiem.   
Czytaj całość…
 
Nowelizacja Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, głos w dyskusji
PRAWO/Publikacje
1 sierpnia 2010 r., w dniu wejścia w życie Ustawy z dnia 10 czerwca o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 r., nr. 125 poz. 842), obowiązywać zaczęły uregulowania, które od samego początku swojego istnienia, jeszcze w formie projektów, były przedmiotem debaty publicznej toczącej się za pośrednictwem prasy[1] i radia[2], w której to debacie proponowane uregulowania oceniane były w odmienny sposób przed przedstawicieli różnych środowisk.
Czytaj całość…
 
Rozwody po europejsku
Aktualności
Komisja Europejska chce, aby pary międzynarodowe mogły decydować o wyborze właściwego prawa dla rozwodu. Propozycja przewiduje możliwość wyboru prawa kraju obecnego miejsca zamieszkania, poprzedniego zamieszkania, albo prawa kraju, z którego pochodzi jedno z małżonków. Jeśli para nie potrafiłaby ustalić, gdzie chce się rozwieść, pierwszeństwo miałoby prawo kraju, gdzie razem mieszkali. Polska na razie nie chce przystąpić do systemu upraszczającego rozwody międzynarodowe, ale mieszane małżeństwa z udziałem Polaków mieszkające np. we Włoszech czy Francji będą mogły korzystać z nowych zasad. Można się spodziewać, że inne kraje również nie poprą tej propozycji. W prawie Malty na przykład, nie dopuszcza się rozwodów, a w Irlandii, na rozwód trzeba czekać cztery lata.
 
Kobiety bardziej agresywne.
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Kobiety  dziś są w widoczny sposób bardziej agresywne. Jest to odbicie zmian, które zachodzą w całym społeczeństwie. Psychologia mówi o trzech źródłach agresji: po pierwsze, agresja może wynikać z lęku. Lęk rodzi agresję, a więc jeśli mamy w sobie więcej obaw czy niepokoju, możemy być bardziej agresywni. Drugim źródłem jest frustracja potrzeb. Trzecim źródłem jest doświadczenie agresji ze strony innych.  Poza ty żyjemy w świecie, gdzie media kreują określone wizerunki, stawiają nam coraz wyżej poprzeczki. Kobiety często pracuja po 10 godzin dziennie starając się dorównać, jako pracownicy męzczynom, a przy tym sa mamami i żonami Ilość oczekiwań wobec nich jest dużo większa niz kiedyś i są w związku z tym najnormalniej przeciążone.
Czytaj całość…
 
Rozwód przyjaciół jest zaraźliwy
Rozwody
Naukowcy twierdza,że widząc upadek związku swoich najlepszych przyjaciół, zaczynasz baczniej przyglądać się własnemu małżeństwu", dostrzegając przy tym jego słabe punkty. Rozwód przyjaciół zwiększa szanse na rozpad naszego małżeństwa o 75%. W przypadku kolegi z pracy jest to 55%, natomiast w efekcie rozwodu przyjaciół naszych przyjaciół 33%. może się więc zdarzyć, że przekazując informacje o rozwodzie swoich znajomych dalej, innym ludziom możesz zarazić ich "chorobą" rozwodu.
 
Czy zbliża się era męskiej antykoncepcji?
Nadesłane przez użytkowników
Nowa metoda eliminująca ze spermy białka, bez których niemożliwe jest zapłodnienie została opracowana przez naukowców z Izraela. Na bazie tego odkrycia powstała tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn. Dzięki tabletce mężczyźni, nie będą uzależnieni w tej kwestii od pań. Istnieje jednak obawa, że mężczyźni, którzy zdecydują się na tabletkę mogą zaniechać używania prezerwatyw także podczas przypadkowych kontaktów seksualnych, co w konsekwencji może doprowadzić do znacznego wzrostu zachorowań na choroby weneryczne. Weź udział w naszej sądzie w bocznym panelu - Czy zdecydowałbyś się na stosowanie skutecznej męskiej antykoncepcji?
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości
Lobbing
02.07.201 odbyło się spotkanie przedstawicieli Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Ojcostwa z Ministrem Sprawiedliwości. Przedstawiciele Forum przedstawili kilka propozycji zmierzających do zwiększenia udziału pozamałżeńskich i rozwiedzionych ojców w wychowaniu dzieci, a Minister Kwiatkowski odniósł się przychylnie do kilku z nich
Czytaj całość…
 
Zdjecia z Happeningu z okazji Dnia Ojca.
Lobbing
 
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ojca
Lobbing
23 czerwca Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz – Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Ojca w godz. 16.00 – 18.00 pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Happeningowi dla rodziców z dziećmi towarzyszyć będą wywiady ze znanymi ojcami, m.in.  Tomaszem Karolakiem, Pawłem Królikowskim i Olivierem Janiakiem oraz rozdawanie materiałów informacyjnych dot. m.in. nowo wprowadzonych do polskiego prawa urlopów ojcowskich.
 
 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 693

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
23.04.2018.