W Stronę Ojca i no co ty Tato
Terroryzm emocjonalny
10.09.2008.

Przeglądając informacje na temat przemocy z innych krajów nie sposób nie odnieść wrażenia, że problemy mężczyzn z przemocą kobiet wcale nie są polską domeną. Wydaje się, że u nas tylko w dalszym ciągu pokutuje mit, że to mężczyźni są wyłącznie winny całej przemocy domowej. Bardzo interesujące są obserwacje Erin Pizzey która ponad 30 lat temu rozpoczęła pracę z kobietami będącymi ofiarami przemocy rodzinie (!)

Przemoc domowa, czy skierowana na mężczyznę, czy kobietę, niejest prostą fizyczną przemocą.

Pizzey zauważyła, że niektóre kobiety angażują się w związki pełne przemocy zarówno fizycznej, jak psychicznej. Wynika to z głęboko zakorzenionych uczuć mściwości i nienawiści. Te kobiety zachowują się w sposób niezwykle destrukcyjny – wobec innych, ale też wobec siebie. Odnajdują się w rodzinie jako rodzinne terrorystki.

Póki rodzina pozostaje w całości, jakkolwiek nieszczęśliwa jest ta „całość”, terrorystka utrzymuje swoją moc. Natomiast, kiedy rodzina się dzieli, rozpada i ma nadzieję zerwać z „terrorem” terrorystka, czuje się zagrożona, samotna i co za tym idzie jeszcze bardziej niebezpieczna.

Terrorystka może mieć wiele potencjalnych celów: na przykład ponowne scalenie rodziny; upewnienie się, że dzieci (jeżeli są) pozostaną pod jej kontrolą, albo aktywne niszczenie swojego (eks-) współmałżonka: emocjonalnie, fizycznie, psychicznie.

Jak widzimy jest możemy mieć tu pozorny paradoks – kobieta, pozornie zachowuje się tak, jakby chciała zniszczyć swoją rodzinę. A faktycznie może chcieć ją scalić dla swoich destrukcyjnych celów.

Terrorystki i ich działania nie znają granic. Skoncentrowane wyłącznie na osiągnięciu celu nie będą wahać się: śledzić małżonka; fizyczne znęcać się nad nim, albo na jego nowej partnerce. Do częstych metod należy również obdzwanianie wszystkich wspólnych znajomych, partnerów biznesowych, kolegów z pracy po to tylko by zrujnować mu reputację. Może też oskarżać go o przestępstwa np. o: molestowanie dzieci, niszczenie mienia współmałżonka, próbę morderstwa współmałżonka i dzieci w ramach odwetu itd.

Fałszywe oskarżenia o przemoc domową, albo inne nadużycia są coraz częściej stosowane przeciwko mężczyznom w trakcie rozwodu, wyłącznie w celu zapewnienia sobie przewagi w walce o opiekę nad dziećmi i mieszkanie.

Wściekła kobieta jest przeraźliwym widowiskiem nawet dla najbardziej doświadczonych policjantów. Kobiety często atakują swoich partnerów używając niebezpiecznych narzędzi.

Obrona siebie jest bez wątpienia uzasadniona w takich okolicznościach i będzie angażować użycie siły przeciwko kobiecie by powstrzymać ją, w przeciwnym razie to on będzie musiał uciec.

Jednak, jeśli w trakcie, kiedy on będzie próbował ją powstrzymać, ona zostanie ranna, prawie na pewno on zostanie aresztowany.

 
następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.04.2018.