W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 01:56:58
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.91.246
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

10 największych bzdur o ojcostwie
15.07.2008.
Czy powinieneś być z nią przy porodzie?  Jak ojcostwo wpływa na formę? Czy ciąża to jednocześnie koniec seksu? Skąd możesz wiedzieć czy to twoje dziecko? Men's Health opublikował 10 największych bzdur związanych z ojcostwem. Przekonaj się czy już wiesz o nim wszystko.

 

1. Powinienem być przy porodzie

Powinieneś chodzić z nią do szkoły rodzenia, to pewne - trochę wsparcia zawsze się przyda - ale nie popełniajcie grzechu nadgorliwości. Po pierwsze: naukowcy z Toronto udowodnili, że rodzące w towarzystwie dyplomowanych położnych potrzebowały mniej środków przeciwbólowych; po drugie: badacze z Imperial College w Londynie przekonują, że poziom bólu i niepokoju u rodzącej kobiety wzrasta wraz ze wzrostem niepokoju u partnera, i po trzecie, chyba najważniejsze: współczynnik rozwodów jest wyższy wśród par praktykujących wspólny poród niż wśród par, gdzie ojciec czeka na rozwiązanie w poczekalni lub w pubie za rogiem. Czy to jest główny powód - nie wiadomo, ale lepiej nie ryzykować.
czytaj dalej
 

2. Ojcostwo jest fatalne dla formy

Nieprzespane noce, kolki brzuszne, wrzask i brudne pieluchy nie brzmią może najlepiej, ale badania szwedzkich naukowców pokazały, że bezdzietni, samotni mężczyźni są 4 razy bardziej narażeni na przedwczesną śmierć niż zmęczeni ojcowie. Psychologowie są zgodni, że ojcostwo to często kop, którego nam brakowało, by rzucić palenie, ograniczyć picie, jeździć bezpieczniej, jeść zdrowiej i w ogóle żyć mądrzej.

3. Dziecka i pracy nie da się pogodzić

Australijski Instytut Studiów Rodzinnych potwierdza wprawdzie, że dzieci bardzo zapracowanych ojców miały gorsze samopoczucie, ale nie dlatego, iż spędzano z nimi zbyt mało czasu, tylko że podczas spędzanych godzin ojciec był zestresowany i myślami nieobecny. Wyluzuj, a przede wszystkim zostawiaj pracę w biurze i nie zanoś jej do domu.

4. Faceci nie wiedzą, co to jest ciąża

Nie obstawialibyśmy tego u bukmachera, ponieważ badacze z Queen's University w Kingstone mają inne zdanie. Otóż, mężczyźni mieszkający z ciężarnymi partnerkami odczuwają pewne zmiany hormonalne, do złudzenia przypominające symptomy ciąży. Oprócz tego, przyszli ojcowie łatwiej łapią wszystkie infekcje w tym okresie, miewają wahania nastrojów i cierpią na bezsenność. Ale nie przesadzaj z troską o siebie, bo to jednak ona będzie rodzić. Na pewno.

5. Dzieci są zakała ludzkości

No, znamy faktycznie parę egzemplarzy, przy których człowiek z tęsknotą wspomina króla Heroda i jego nieortodoksyjne metody, ale wyniki badań przekonują, że dzieci są doskonałym sposobem na zwalczenie stresu. Ojcostwo daje okazję do zmiany hierarchii wartości i potwierdza prawdę (znaną wszystkim, którzy już mają dzieci), że ojcowie skutecznie wychowujący swoje pociechy mają o sobie lepsze mniemanie o sobie i lepsze samopoczucie. Zresztą zasłużone, bo to ciężki kawałek chleba.
6. Trzeba być razem dla dobra dzieci

Dziś - kiedy niemal każde złe zachowania nieletnich usprawiedliwia się rozpadem małżeństwa ich rodziców - podajemy wyniki badań, które rzucają na ten problem inne światło. Naukowcy z Pensylwania State University wespół z uczonymi z University of Nebraska wykazali, że dzieci całkiem dobrze radzą sobie z rozwodem rodziców, pod warunkiem jednak, że ojciec nadal pozostaje obecny w ich życiu. Co więcej - rodziny, w których jest jeden opiekun, mogą być nawet szczęśliwsze, o ile rodzice są szczęśliwsi osobno. Inaczej rzecz ujmując - teorie, że trzeba za wszelką cenę ratować nieudany związek, mając na względzie dobro dzieci, można spokojnie między bajki włożyć.
czytaj dalej
 

7. Jej ciążą i połóg to koniec seksu

Nie wiemy, gdzieś wyczytał te sensacje, ale już pora od nich odejść. Holenderscy naukowcy z uczelni w Utrechcie dowodzą, że poród ma niewielki wpływ na odczuwanie bodźców seksualnych przez kobietę. Zresztą, co tam naukowcy - u niektórych kobiet okres ciąży to prawdziwa seksualna burza i to zazwyczaj facet miga się od współżycia, ponieważ boi się uszkodzić płód podczas stosunku. Nic bardziej błędnego - trzeba po prostu zrezygnować na pewien czas z popisowego numeru, czyli skoku na nią w czarnej pelerynie z szafy, i wszystko będzie OK. Niektóre pozycje są mniej lub bardziej wygodne, ale wszystkie bezpieczne.

8. Będę zarobiony w domu po pachy

Może nie po pachy, ale trochę i, co więcej, będziesz to lubił. Dane pokazują, że w latach 60. ojcowie poświęcali pracom domowym 17 minut, a dzieciom 12 minut dziennie. Dziś zajmują się dziećmi średnio 1,7 godziny (w weekendy dłużej) i robią to bez wstrętu i uszczerbku na męskości.

Tylko 20 proc. z nas uważa, że dom jest naturalnym środowiskiem kobiety i nie należy jej tam przeszkadzać.

9. Samotny ojciec nie da rady

Uczeni z Winsconsin-Madison University twierdzą po wynikach badań, że tzw. naturalny sposób wychowania dziecka nie istnieje i samotni ojcowie mają takie same szanse na udane życie rodzinne, jak samotne matki i szczęśliwe pary. Dzieci chowane wyłącznie przez ojców osiągają w testach psychologicznych takie same wyniki, jak pozostałe z innych rodzin. Te badania powinny być zadedykowane polskim sędzinom, które w 99 proc. przyznają kobietom opiekę nad dziećmi podczas spraw rozwodowych.

10. A skąd mam wiedzieć, że to moje?

Nie bądź ćwokiem. Chyba wiesz, z kim chodzisz do łóżka?

Źródło informacji: Men's Health,

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.