W Stronę Ojca i no co ty Tato
Tatusiu, pokaż buzię!
04.06.2008.
Pierwsza rzecz, którą widzą goście po przyjeździe do miasta Niżni Nowgorod to olbrzymi telebim na placu przed dworcem, z którego patrzą twarze dwóch mężczyzn. Ale nie jest to bynajmniej ich reklama, tylko coś znacznie gorszego...
Obok twarzy każdego z nich tekst: „Szanowni mieszkańcy miasta! Wśród nas spokojnie żyją ludzie, którzy zupełnie nie dbają o swoje dzieci. Przez lata nie płacą alimentów". A dalej - wymienia się kto nie płaci: nazwisko, imię, gdzie mieszka, ile jest dłużny dzieciom, za jaki okres… Nie do pozazdroszczenia! – pisze „Komsomolska Prawda”.

„To nie jest poszukiwanie listem gończym. Chcemy po prostu zawstydzić ludzi, którzy mogą, ale nie chcą płacić alimentów” - wyjaśniają przedstawiciele miejscowego sądu.

Z podobnej „nowości” w Rosji jeszcze nie korzystano. Nie wywieszono jednak zdjęć wszystkich ojców, którzy nie płacą alimentów, tylko dwóch najbardziej zadłużonych. Zadłużenie 30-letniego Jegora Lisicyna za dwa lata wynosi 112 tys. rubli (ponad 10 tys. zł), a bezrobotnego 35-letniego Dmitrija Majewa za półtora roku – ponad 52 tys. rubli (5 tys. zł).

„Żona Dimy zrobiła nieładnie" - mówi matka jednego z mężczyzn. "Kiedy syn się z nią rozwiódł, zostawił jej mieszkanie. Umówili się, że alimenty nie będą potrzebne, wnuczka do nas często przychodzi. Dajemy jej pieniądze, mamy dobre stosunki. A teraz się dowiaduję, że Olga żąda alimentów. I zdjęcie mojego syna pokazują publicznie wśród największych dłużników”.

Źródło www.kresy24.pl Ksenia Biełowa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.04.2018.