W Stronę Ojca i no co ty Tato
W pozwie należy podać roczną wartość alimentów
26.04.2008.
W przypadku dochodzenia na drodze sądowej alimentów na rzecz dziecka w pozwie trzeba wskazać wartość przedmiotu sporu odpowiadającą ich wartości za rok kalendarzowy.
Alimenty stanowią bowiem tzw. świadczenia powtarzające się. Jeśli więc czytelniczka chciałaby, aby ojciec jej dziecka płacił na jego potrzeby 800 zł miesięcznie, to tę kwotę należy pomnożyć razy dwanaście, bo tyle jest miesięcy w roku kalendarzowym. Z tego działania matematycznego otrzymujemy 9600 zł. Taką kwotę czytelniczka powinna podać w pozwie jako wartość przedmiotu sporu.

Należy przy tym zaznaczyć, że inaczej to wygląda w przypadku alimentów zaległych. Wówczas bowiem podaje się kwotę zaległości niezależnie do tego, czy powstała ona na skutek niepłacenia alimentów przez np. 12 czy też 15 miesięcy.

Niepodanie wartości przedmiotu sporu może spowodować opóźnienie postępowania sądowego, bo sąd w takich sytuacjach wzywa do uzupełnienia pozwu o wartość przedmiotu sporu. Jeśli w wyznaczonym terminie nie dokona poprawki, pozew jest zwracany i nie wywołuje żadnych skutków, jakie wiążą się z wniesieniem pisma procesowego do sądu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


18.02.2018.