W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Jeśli zdecydujesz się na firmę blue water club opinie o niej jeszcze się poprawią.

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 01:46:00
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.91.246
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Co jest najzdrowsze dla faceta?
27.11.2007.
Co jest najzdrowsze dla faceta? Eksperci są zgodni - małżeństwo. Czasy jednak takie, że co trzecie się rozpada. Zobacz, jakie są największe zagrożenia i co z tym można zrobić.

23 proc. małżeństw rozpada się z powodu nadużywania alkoholu. Co więcej, jest to najczęściej alkoholizm męża. Prawdopodobnie też alkohol czy inne uzależnienia są w tle problemów, np. takich jak zdrada czy kłopoty finansowe. Jeżeli uważasz, że te twoje codzienne wieczorne piwa czy drinki to niewinne poprawiacze nastroju, musisz wiedzieć, że według naukowców częste picie oznacza picie kilka razy w miesiącu. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy zauważasz, że alkohol przynosi ci ulgę, odpręża, ułatwia kontakty towarzyskie.
Walka o kasę

30 proc. ludzi deklaruje, że nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najciemniejszych stron małżeństwa. Finanse są główną przyczyną 9 proc. rozwodów. Niestety, w naszym kraju pieniądze są wciąż tematem tabu. Pokutuje romantyczny mit, zgodnie z którym zakochana para powinna być ponad takie przyziemne sprawy. Błąd. Zanim się z nią zwiążesz, powinniście przedyskutować, jakie macie aspiracje życiowe, jak będziecie prowadzić domowy budżet, w jakim miejscu chcecie być za pięć lat, czy macie podobne podejście do oszczędzania i zarabiania. W ostatnich czasach pary coraz częściej spisują intercyzę.

Różnice

31 proc. rozwodzących się deklaruje, że niezgodność charakterów była podstawową przyczyną rozpadu związku. Stan zakochania sprawia, że dostrzegamy więcej podobieństw, a ślepniemy na ewentualne różnice.

Prawda o drugiej osobie objawia się dopiero po jakichś trzech latach trwania związku. Badania wskazują, że najlepsze i najtrwalsze związki tworzą ludzie podobni do siebie. Zastanów się, czy: wywodzicie się z podobnych środowisk, macie podobne wykształcenie, poglądy na istotne sprawy, takie jak trwałość małżeństwa, wierność, posiadanie dzieci, karierę. Weź pod uwagę fakt, że jeżeli któreś z was pochodzi z rodziny, w której był rozwód, macie znacząco większe szanse na powtórkę tego scenariusza.

Puste ręce

20 proc. kobiet twierdzi, że prezenty scalają związek. Nie chodzi o to, żeby się obsypywać drogimi prezentami. Nawet drobiazg, jeżeli jest starannie wybrany i ładnie zapakowany, zrobi wrażenie na każdej kobiecie. To dowód, że poświęciłeś czas, żeby się zastanowić, co mogłoby sprawić jej przyjemność, poszukać tego i zapakować.
Zdaniem kobiet, mężczyźni wciąż nie doceniają roli kwiatów w związku. Nie, to nie jest tanie, banalne ani kiczowate. Zresztą, może i jest. I co z tego, skoro działa.

40 proc. rozbitych związków przetrwałoby, gdyby nie romantyczne oczekiwania. Badania wskazują, że to właśnie realiści tworzą naprawdę udane związki. Psychologia nawet opisuje taki syndrom uzależnienia od romantycznej miłości, który polega na tym, że dotknięty nim człowiek czuje się dobrze tylko wtedy, kiedy jest na "haju" euforii wczesnego zakochania. Kiedy ono mija, a mija nieuchronnie, przerzuca swoje uczucia na inny obiekt. Dojrzałość polega między innymi na tym, że człowiek akceptuje prozę życia z drugą osobą i czerpie radość z poczucia pewności, spokoju i bezpieczeństwa.

Brak regularnego serwisu

46 proc. rozwiedzionych małżeństw uratowałoby skorzystanie z dobrze prowadzonych nauk przedmałżeńskich. Niestety, większość ludzi, którzy zawierają związki małżeńskie, nie dostaje do nich instrukcji obsługi. Panuje powszechne przekonanie, że to wszystko dzieje się samo. Wiele szczęścia mają ludzie pochodzący ze szczęśliwych rodzin, bo mieli okazję w domu rodzinnym obserwować, jak powinno się dbać o związek. A reszta, która miała pecha? Oglądanie "Klanu" nie wystarczy. Andrew Body, amerykański specjalista od terapii związków, twierdzi, że pary, które przed zawarciem związku chodziły na specjalne kursy przedmałżeńskie, prawie dwukrotnie rzadziej się rozwodziły. Nie masz ochoty na kurs? Jak najwięcej z nią rozmawiaj i nie pozwalaj problemom zalegać. Takie sprawy, o których się nie rozmawia, gniją i zatruwają związek.

Ta trzecia

Zdrada jest przyczyną jednej czwartej rozwodów. Przyznaje się do niej 16 proc. kobiet i 28 proc. mężczyzn. Ciekawostką jest fakt, że ryzyko zdrady u kobiet jest największe w ciągu pierwszych pięciu lat małżeństwa, a potem spada. U facetów kolejny trudny okres pojawia się po 20 latach małżeństwa. Co robić? Nie lekceważyć wczesnych sygnałów. I trzymać dyscyplinę. Pamiętaj, że terenem największych zagrożeń jest praca. Nie wdawaj się w biurowe flirty, bo te - rozpocząte czasem dla zabicia monotonii - mogą przerodzić się w romans, który strasznie skomplikuje ci życie. Zastanów się, ile masz do stracenia (no, chyba że spotkałeś kobietę życia).

Miasto

30 proc. rozwodzących się małżeństw pochodzi ze wsi. Statystycznie masz najmniejsze szanse na rozwód, jeżeli jesteś mieszkańcem wsi w południowej lub wschodniej Polsce. Chodzi tu, oczywiście, o większe przywiązanie do religii i tradycji. Nie namawiamy do przeprowadzki na wieś, ale może wspólne wyjazdy weekendowe na łono przyrody pozwolą przypomnieć sobie, co was łączy.

Źródło informacji: Men's Health
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.