W Stronę Ojca i no co ty Tato
Ciągle w butach, lecz już bez prawa jazdy
21.10.2007.
Szacuje się, że z obowiązku alimentacyjnego nie wywiązuje się obecnie 300 000 alimenciarzy. Od 1 czerwca 2005 już 7010 osób uchylających się od płacenia dokumentów straciło prawo jazdy.

Z godnie z nowymi regulacjami prawnymi gminy dłużnikowi alimentacyjnemu, który uniemożliwia przeprowadzenie wywiadu środowiskowego lub odmawia podjęcia pracy, do której został skierowany, albo sie od niej uchyla mają prawo zatrzymac prawo jazdy. O wydanie takiego zatrzymania  może wystapić wójt gminy bądź prezyden/burmistrz miasta.  
Na wniosek osoby zainteresowanej zatrzymane prawo jazdy może być zwrócone, gdy dłużnik ponownie zacznie spłacać swoje zobowiązania. Takich wniosków złożono już 2395.
Zdaniem adwokata Henryka Dzido, równie dobrze można by zabierac im buty. Trzeba pamiętać, że samochód dla większości z nich to narzędzie pracy. Zabranie prawa jazdy utrudnia im uzyskiwanie zarobków, a z czego, jak nie z nich płacone są alimenty?!
Rzecznika prasowy rady komorniczej broni nowego prawa twierdząc, że - dłużnicy alimentacyjni często pracują na czarno, oraz ukrywają się korzystając przy tym z auta, tak że trudno ustalić ich adres.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


18.02.2018.