W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Warsztaty rozwoju osobistego
11.05.2011.
Fundacja Mediare: Dialog – Mediacja – Prawo zaprasza na warsztaty rozwoju osobistego realizowane w ramach projektu Szkoła Miłości – www.szkolamilosci.org.pl, we współpracy z Akademią Sztuki i Kultury – www.akademia-kultury.edu.pl - Odwaga bycia sobą. Jak odbudować siebie po zakończeniu trudnego związku.
Zapraszamy te osoby (kobiety i mężczyzn), którzy zakończyły trudny związek lub stoją przed taką decyzją. Te warsztaty organizujemy z myślą o tych, którzy czują się wyczerpani, zmęczeni, osłabieni na skutek głębokich deficytów w zaspokojeniu ważnych potrzeb w relacji z partnerem (bezpieczeństwo, akceptacja, docenienie, uznanie, zrozumienie, szacunek, bliskość, empatia, współpraca, równowaga itd.). Po miłości, w której spotyka nas bolesny zawód w relacji z drugim człowiekiem, przychodzi czas na miłość do samego siebie – na odbudowanie poczucia własnej wartości, na zmiany we własnym funkcjonowaniu, na docenienie własnego potencjału.

 

Miłość po miłości


Przyjdzie taki czas, gdy z uniesieniem siebie powitasz, stojącego u swego progu, w swoim lustrze
 i uśmiechniecie się na powitanie…

 

DEREK WALCOTT (karaibski noblista - 1992);  tłumaczenie: Paweł Piasecki

 

To, jacy jesteśmy i jak żyjemy – zależy od nas samych. Poczucie własnej wartości to tylko postawa, a postawę można zmienić. Zmiany łatwiej rozpocząć, gdy posiada się wiedzę o samym sobie i świadomość metod, jakimi można osiągać postawione cele. Zajęcia mają charakter psychoedukacyjny. Umiejętności przydatne w realnych sytuacjach Uczestnicy zajęć nabywają w trakcie ćwiczeń dydaktycznych, co daje pewność, że wiedza teoretyczna zostanie zastosowana w ich konkretnych doświadczeniach w życiu. Warsztaty mają na celu pobudzenie Uczestników do działania w takim stopniu, aby sami współtworzyli zajęcia, ucząc się od siebie nawzajem, dzieląc doświadczeniami i wspierając w pokonywaniu trudności. Prowadzone są w lekkim stylu, zachęcają do aktywnego udziału przyjazną i bezpieczną atmosferą.

 

Korzyści dla Uczestników

q  doskonalenie siebie i świadome kształtowanie swojej rzeczywistości

q  podniesienie jakości własnego życia i zbudowanie pozytywnego wizerunku siebie

q  poszerzenie własnych możliwości bycia szczerym i autentycznym

q  zwiększenie umiejętności wyrażania swoich uczuć i potrzeb

q  korzystanie z własnego potencjału w budowaniu satysfakcjonujących relacji z ludźmi

q  zwiększenie skuteczności w ustalaniu własnych granic i szanowanie granic innych ludzi

q  wzmocnienie kompetencji interpersonalnych umożliwiających radzenie sobie z krytyką, ocenami i osądami innych ludzi

q  wzmocnienie postawy optymizmu i twórczego podejścia do trudności życiowych.

 

Tematyka Warsztatów

1.   Przeszłość… Przyszłość… Gdzie teraz jestem.

2.   Gdy inni zawodzą… Jak budować empatię dla samego siebie.

3.   Autentyczność – jak nie bać się siebie i innych.

4.   Jak kochać siebie, a nie stać się egoistą.

5.   Uwierzyć w siebie – jak odkrywać i wzmacniać swój potencjał.

6.   Filary poczucia własnej wartości (świadomość, samoakceptacja, odpowiedzialność, asertywność, celowość, integralność).

7.   Język serca podstawą dobrych relacji.

 

Prowadzenie Warsztatów:

Alicja Krata – mediator, coach, trener i superwizor mediacji; Prezes Zarządu Fundacji „Mediare; pomysłodawczyni i założycielka Szkoły Miłości, której celem jest pomoc ludziom pragnącym budować dobre relacje, tworzyć szczęśliwe związki. Ekspert Mistrzowskiej Akademii Miłości. Autorka licznych publikacji. Gość audycji radiowych i telewizyjnych.   

Kontakt:  mobile: 609 537 807;  e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Termin, miejsce, płatności

Kiedy:   6 spotkań - w każdą środę od 25 maja do 29 czerwca 2011 roku

W jakich godzinach:  17.00 – 20.00

Gdzie:
Akademia Sztuki i Kultury, Al. Jana Pawła II 36C, 00–141 Warszawa

Lokalizacja: http://www.akademia-kultury.edu.pl/index.php?action=PageView&id=11&lang=pl

 

Liczba miejsc:   8 – 12 (Uwaga!!! Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki)

Cena:  360 PLN

Zgłoszenia: e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ; tel. 609 537 807

Wpłaty:  Prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 160 PLN do dnia 20 maja 2011 r.

na konto bankowe Fundacji Mediare: Lukas Bank, nr 75 1940 1076 3088 8625 0000 0000

Dopłata – w dniu rozpoczęcia zajęć.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
24.05.2018.