W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Nowe prawo brazylijskie
15.10.2010.
Brazylijski parlament zakazał stosowania alienacji rodzicielskiej. Poprawka (ustawa nr 12318) do artykułu 236 ustawy  nr 8069 z dnia13 lipca 1990 roku, określającej status dzieci i młodzieży  została podpisana przez prezydenta Luiza Inacio Lulę da Silvę 26 sierpnia 2010 roku.
Nowe prawo brazylijskie nie tylko zakazuje stosowania alienacji rodzicielskiej ale jednocześnie wskazuje przykładowe jej rodzaje i wprowadza sankcje dla alienatorów.

Pomimo, że nowe prawo odnosi się do skutków występowania alienacji rodzicielskiej, bez głębszych prób zapobiegania jej przyczynom, stanowi znaczny postęp w walce z tym problemem, którego największymi ofiarami są dzieci.

W otwartym katalogu niedozwolonych działań w Brazylii znalazły się zakazy stosowania działań deprecjonujących rodzica, przeszkadzania w sprawowaniu władzy rodzicielskiej i w kontaktach z dzieckiem, rozmyślnego ukrywania przed rodzicem istotnych informacji dotyczących edukacji, zdrowia i miejsca zamieszkania dziecka, fałszywych oskarżeń wysuwanych przeciwko rodzicom i dziadkom oraz zmian adresu dziecka w celu utrudnienia jego kontaktu z rodzicem.

Fakt ewentualnego występowania alienacji rodzicielskiej ma zostać oszacowany przez biegłych sądowych w ciągu 90 dni od ich powołania.

Wśród sankcji wobec alienatorów znalazły się możliwość stosowania środków pozwalających na ukaranie ich grzywną, specjalnego nadzoru, zmiany głównego opiekuna, miejsca zamieszkania dziecka oraz systemu sprawowania opieki na opiekę naprzemienną (równoważną) lub na odwrót.

Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej o wielkości zbliżonej do powierzchni Europy. Natomiast liczba ludności Brazylii jest porównywalna z ilością obywateli Rosji.

Alienacja rodzicielska to zespół świadomych, bądź nieświadomych zachowań wywołujących zaburzenia w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem.

Maciej Wojewódka
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

o to daleko nam do Brazylii - u nas Sady nie wiedzą chyba jeszcze że jest juz takie zjawisko-PAS-alienacji....dziecka i rodzica...

Napisał zalesianin, dzień 10/18/2010 o 16:18

 1 
Strona 1 z 1 ( 1 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 2 gości
27.05.2018.