W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Bezpłatne warsztaty - asertywność i komunikacja w związku
22.08.2010.
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z asertywności i komunikacji w związku. Zapraszamy przede wszystkim mężczyzn przeżywających kryzys rodzinny i problemy związane z doznawaniem przemocy psychicznej i fizycznej, oddzielenia od dziecka i innych konfliktów okołorozwodowych. Warsztaty odbędą się w sobotę 28 sierpnia 2010 w godzinach 9.00 do 19.00 w siedzibie Fundacji Akcja ul.Opaczewska 19 (róg Białobrzeskiej). Zajęcia poprowadzi współpracujący z Fundacją psycholog i terapeuta Agnieszka Włoszycka. Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA/ASERTYWNOŚĆ  –

Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych – komunikacja, asertywność; wzmacnianie pozytywnego obrazu własnej osoby; zwiększanie samoświadomości - wglądu we własne przeżycia i potrzeby; uświadomienie zagrożeń wynikających z nieumiejętności odmowy i wyrażenia swoich potrzeb; - ćwiczenie umiejętności zachowań asertywnych w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności odmowy w taki sposób, by nie urazić swojego rozmówcy. Podczas warsztatu będziesz mieć okazję do odkrycia w jaki sposób porozumiewasz się z otoczeniem, co jest Twoją mocną stroną a nad czym warto pracować aby lepiej nawiązywać dobre relacje z innymi oraz budować stabilne więzi we własnej rodzinie. Nauczysz się także jak w prosty sposób wyrażać swoje uczucia, opinie i potrzeby.

Program warsztatu będzie obejmował takie zagadnienia jak:
-proces komunikacji,
-postawy i zachowania wspierające i utrudniające komunikację interpersonalną,
-rozpoznawanie i nazywanie przeżywanych stanów emocjonalnych,
-bariery komunikacyjne,
-formułowanie komunikatów bezpośrednich,
-techniki aktywnego słuchania – empatia,
-kształtowanie postawy asertywnej.
-pozytywne myślenie i mówienie o sobie
-przyjmowanie komplementów i reagowanie na krytykę
-przepraszanie oraz przyznawanie się do błędów, bez poczucia winy
-respektowanie praw osobistych
-radzenie sobie z trudnymi sytuacjami
-zapobieganie konfliktowym sytuacjom w relacjach z innymi ludźmi
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


23.03.2018.