W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-20 11:06:15
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.198.158.24
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Kobiety bardziej agresywne.
19.07.2010.
Kobiety  dziś są w widoczny sposób bardziej agresywne. Jest to odbicie zmian, które zachodzą w całym społeczeństwie. Psychologia mówi o trzech źródłach agresji: po pierwsze, agresja może wynikać z lęku. Lęk rodzi agresję, a więc jeśli mamy w sobie więcej obaw czy niepokoju, możemy być bardziej agresywni. Drugim źródłem jest frustracja potrzeb. Trzecim źródłem jest doświadczenie agresji ze strony innych.  Poza ty żyjemy w świecie, gdzie media kreują określone wizerunki, stawiają nam coraz wyżej poprzeczki. Kobiety często pracuja po 10 godzin dziennie starając się dorównać, jako pracownicy męzczynom, a przy tym sa mamami i żonami Ilość oczekiwań wobec nich jest dużo większa niz kiedyś i są w związku z tym najnormalniej przeciążone.
Z policyjnych statystyk wynika, że w ostatnim dziesięcioleciu gwałtownie zwiększyła się liczba mężczyzn, którzy padają ofiarami przemocy domowej ze strony kobiet. W 1999 roku zarejestrowano około 4 tys. takich przypadków, w ubiegłym roku niemal 13 tys.W badaniu przeprowadzonym przez AMEN (amerykańskie stowarzyszenie zajmujące się pomocą ofiarom przemocy domowej), wzięło udział 40 mężczyzn, którzy doświadczyli fizycznej, bądź psychicznej przemocy ze strony swoich partnerek.
Z badań wynika, że 55 proc. mężczyzn doznało obrażeń spowodowanych uderzeniami różnymi przedmiotami. Wśród najczęściej używanych były młotki, noże, żelazka, popielniczki i nożyczki. 15 proc. mężczyzn było kłutych nożem, 22 proc. grożono śmiercią (jednemu z nich partnerka groziła trzymając pistolet przyłożony do głowy, jednak okazało się, że nie był on naładowany...). Większość panów nie próbowała okiełznać partnerek używając przemocy, 62 proc. na krótszy lub dłuższy czas wychodziło z domu, jednak 15 proc. musiało, w obawie o swoje życie, odepchnąć partnerkę.
Przemoc psychiczna
Do najczęstszych sposobów psychicznego znęcania się nad partnerem należy robienie wymówek, obrażanie, wyzywanie (82 proc.). 85 proc. panów usłyszało, że ich partnerki oskarżą ich o stosowanie przemocy, 80 proc., że zostanie im dzięki temu odebrany cały majątek.
Skutki bycia ofiarą przemocy okazują się być długotrwałe. 82proc. mężczyzn przyznało, że zmniejszyła się ich pewność siebie i poczucie własnej wartości, 62 proc. cierpiało na depresję (wielu panów deklarowało pojawienie się myśli samobójczych), a 77 proc. chorowało na bezsenność.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


20.06.2018.