W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Kobiety bardziej agresywne.
19.07.2010.
Kobiety  dziś są w widoczny sposób bardziej agresywne. Jest to odbicie zmian, które zachodzą w całym społeczeństwie. Psychologia mówi o trzech źródłach agresji: po pierwsze, agresja może wynikać z lęku. Lęk rodzi agresję, a więc jeśli mamy w sobie więcej obaw czy niepokoju, możemy być bardziej agresywni. Drugim źródłem jest frustracja potrzeb. Trzecim źródłem jest doświadczenie agresji ze strony innych.  Poza ty żyjemy w świecie, gdzie media kreują określone wizerunki, stawiają nam coraz wyżej poprzeczki. Kobiety często pracuja po 10 godzin dziennie starając się dorównać, jako pracownicy męzczynom, a przy tym sa mamami i żonami Ilość oczekiwań wobec nich jest dużo większa niz kiedyś i są w związku z tym najnormalniej przeciążone.
Z policyjnych statystyk wynika, że w ostatnim dziesięcioleciu gwałtownie zwiększyła się liczba mężczyzn, którzy padają ofiarami przemocy domowej ze strony kobiet. W 1999 roku zarejestrowano około 4 tys. takich przypadków, w ubiegłym roku niemal 13 tys.W badaniu przeprowadzonym przez AMEN (amerykańskie stowarzyszenie zajmujące się pomocą ofiarom przemocy domowej), wzięło udział 40 mężczyzn, którzy doświadczyli fizycznej, bądź psychicznej przemocy ze strony swoich partnerek.
Z badań wynika, że 55 proc. mężczyzn doznało obrażeń spowodowanych uderzeniami różnymi przedmiotami. Wśród najczęściej używanych były młotki, noże, żelazka, popielniczki i nożyczki. 15 proc. mężczyzn było kłutych nożem, 22 proc. grożono śmiercią (jednemu z nich partnerka groziła trzymając pistolet przyłożony do głowy, jednak okazało się, że nie był on naładowany...). Większość panów nie próbowała okiełznać partnerek używając przemocy, 62 proc. na krótszy lub dłuższy czas wychodziło z domu, jednak 15 proc. musiało, w obawie o swoje życie, odepchnąć partnerkę.
Przemoc psychiczna
Do najczęstszych sposobów psychicznego znęcania się nad partnerem należy robienie wymówek, obrażanie, wyzywanie (82 proc.). 85 proc. panów usłyszało, że ich partnerki oskarżą ich o stosowanie przemocy, 80 proc., że zostanie im dzięki temu odebrany cały majątek.
Skutki bycia ofiarą przemocy okazują się być długotrwałe. 82proc. mężczyzn przyznało, że zmniejszyła się ich pewność siebie i poczucie własnej wartości, 62 proc. cierpiało na depresję (wielu panów deklarowało pojawienie się myśli samobójczych), a 77 proc. chorowało na bezsenność.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
24.05.2018.