W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ojca
22.06.2010.
23 czerwca Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz – Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Ojca w godz. 16.00 – 18.00 pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Happeningowi dla rodziców z dziećmi towarzyszyć będą wywiady ze znanymi ojcami, m.in.  Tomaszem Karolakiem, Pawłem Królikowskim i Olivierem Janiakiem oraz rozdawanie materiałów informacyjnych dot. m.in. nowo wprowadzonych do polskiego prawa urlopów ojcowskich.
 
 
Punktem kulminacyjnym spotkania pod Kolumną Zygmunta 23 czerwca będzie wspólne zdjęcie uczestników wydarzenia (obdarowanych balonami) ustawionych tak, aby utworzyli napis TATA. O godz. 17.00 wszystkie balony zostaną wypuszczone w niebo. Kontynuacją wydarzenia będzie konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie na temat „Tata w pracy - Tata w domu”, ogłoszony przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania w czasie happeningu.

Aktywne ojcostwo – codzienne uczestnictwo w wychowaniu dziecka, jego życiu, problemach i radościach, to nie tylko szczęśliwsze rodziny, ale także większe sukcesy w pracy. Jak pokazują badania, opieka nad dzieckiem pozwala w wyjątkowym stopniu rozwinąć tzw. miękkie umiejętności menedżerskie, m.in. umiejętności komunikacyjne i umiejętności z zakresu zarządzania czasem. Promowanie aktywnego ojcostwa i partnerskiego modelu rodziny jest także kluczowe dla długofalowej skuteczności rozwiązań na rzecz godzenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi i wyrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. W Szwecji średnio 19,5 % urlopów rodzicielskich wykorzystują ojcowie. W Polsce ojcowie praktycznie nie korzystali dotychczas z urlopów wychowawczych. Od stycznia 2010 w Polsce weszły w życie tzw. urlopy ojcowskie, które mają zachęcić do partnerskiego rodzicielstwa i aktywnego włączenia się ojców w opiekę nad dziećmi. Od 1 stycznia 2010 r. ojcowie zatrudnieni na umowę o pracę mają prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze 1 tygodnia, a od 2012 r. – 2 tygodni. W materiałach informacyjnych dla ojców, które będą rozdawane 23 czerwca pod Kolumną Zygmunta, przypominamy także ojcom o możliwości korzystania przez nich m.in. z urlopu wychowawczego, części podstawowego urlopu macierzyńskiego i tzw. dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz 60 dni wolnych od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem.

 

Wiecej informacji i elektroniczna wersja ulotki dot. urlopów dla ojców w zakresie opieki nad dzieckiem: www.rownetraktowanie.gov.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
24.05.2018.