W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Czy wyrok Trybunału w Strasburgu obudzi posłów?
05.05.2010.
Mimo tego, że polskie prawo rodzinne idzie w kierunku zapewnienie wspólnej opieki obojga rodziców nad dziećmi, także po rozwodzie, często kontakt ten jest ograniczany przez jedną ze stron. W naszym kraju w większości wypadków problem ten dotyka ojców, a państwo nie ma obecnie realnych instrumentów do egzekwowania prawa, co po raz kolejny ukazuje wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie o kontakty z dzieckiem.

Na mocy ostatniej decyzji Trybunału skarb państwa ma wypłacić kwotę pięć tysięcy euro zadośćuczynienia ojcu, który mimo pozytywnego wyroku polskiego sądu nie mógł widywać się z córką. - To już kolejny wyrok w sprawie przeciwko Polsce o kontakty z dzieckiem. Dlatego ten sygnał powinien być bardzo poważnie potraktowany przez ustawodawcę, tak aby przyspieszył przyjęcie nowelizację kodeksu postępowania cywilnego usprawniającą egzekucję kontaktów- mówi Robert Kucharski, inicjator kampanii „Nawet po rozwodzie jesteście mi potrzebni oboje”.
Projekt  zakłada nałożenie sankcji pieniężnych, bez określania górnego limitu kary, przy czym kara pieniężna trafiałaby do kieszeni poszkodowanego rodzica. Według jego autorów zmobilizuje on rodziców do umożliwiania kontaktów dziecka zarówno z mamą, jak i z tatą. Wprowadzenie takiej sankcji jest konieczne, bo obecnie bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy pomimo decyzji sądu, rodzic który mieszkał z dzieckiem uniemożliwia latami jego kontakt z drugim rodzicem. Dla prawidłowego rozwoju dziecka takie kontakty są natomiast niezbędne.
- Projekt, który przygotowała Komisja kodyfikacji prawa cywilnego, był konsultowany przez  Fundację Akcja i inne organizacje pozarządowe, i w naszej ocenie jest on dobrym rozwiązaniem. Jednak od września 2009 wciąż czekamy na to, aby zajęli się nim posłowie- mówi Robert Kucharski. W tym stanie prawnym z jakim mamy do czynienia obecnie, można mówić o łamaniu w Polsce Konwencji o Ochronie Praw Człowieka przez pozbawienie obywateli prawa do  poszanowania życia rodzinnego.
 
Decyzja, która zapadła w Strasburgu ma co prawda wymiar symboliczny, jak przyznaje sam autor skargi mecenas Jacek Oleszczyk, jednak dla tysięcy ojców i matek jest kolejnym krokiem milowym do przywrócenia im bliskich kontaktów z dziećmi.

Highlite PR

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.03.2018.