W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
Nagroda za projekt "Wyalienowani rodzice czytają dzieciom"
05.03.2010.
25 lutego 2009 roku dokonano uroczystego zamknięcia w Warszawie Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce . Gala zamknięcia odbyła się w Filharmonii Narodowej z udziałem m.in.  podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Krzysztofa  Stanowskiego oraz przedstawiciela Komisji Europejskiej Karela Bartaka.  W Polsce koordynatorem przedsięwzięcia była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Gali towarzyszył także koncert Zespołu Pulsaciones.
Akcja wsparcia dla kreatywności i innowacji miała miejsce w całej Europie, choć w Polsce do patronatu Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji zgłoszono najwięcej projektów (261).
Nagrody przyznano w kategoriach: inicjatywy społeczne, kultura i sztuka, gospodarka i biznes, nauka i technika oraz edukacja. Szczególną uwagę zwróciła nagroda przyznana Komitetowi Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica. Nagrodę tą otrzymał projekt "Wyalienowani rodzice czytają dzieciom" (w kategorii - inicjatywy społeczne).  Jego autorem i obecnym koordynatorem jest Maciej Wojewódka.

W projekcie tym poświęcono uwagę alienacji rodzicielskiej, szczególnego problemu w rozwoju dziecka. Inicjatywa tym bardziej istotna, że dotyczy znacznej ilości rodzin w Polsce, czy zagranicą. W okresie kryzysu rodziny, upadku tradycyjnych wartości wiele osób wydaje się być  zagubionych, a szczególnymi ofiarami tego stanu rzeczy staja się dzieci. Problem przedstawiony przez Macieja Wojewódkę odnajduje także szereg interesujących związków na bazie kontaktów międzycywilizacyjnych, czy międzykulturowych.

Wracając do kwestii Zamknięcia Gali Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Warszawie jeden z wygłoszonych na niej referatów dotyczył innowacji społecznych w Polsce, zaprezentowanych przez dr Ryszarda Praszkiera, dyrektora Szkolenia Międzynarodowego Personelu w organizacji Ashoka.  Wyjaśnił on w swoim wystąpieniu dlaczego zajmuje się "badaniem tego całego systemu zmian, spowodowanych przez innowatorów społecznych, gdzie edukacja jest skutkiem, motorem rozwoju całych społeczności". Podkreślił, że innowatorzy przeżywają coś fascynującego, co jednocześnie pozostaje tym samych dla nas, kiedy "wyczarowują coś z niczego w sytuacjach kompletnie beznadziejnych". Dla przykładu podał szereg innowacji, które miały miejsce w Polsce na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Z kolei prelegentka dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan uświadomiła obecnym znaczne bariery, jakie napotyka duch kretywności i innowacji w Polsce w m.in. w środowisku polskich firm. Okazuje się, iż polskie przedsiębiorstwa pozostają nie-innowacyjne na tle krajów Europy Zachodniej, czy Ameryki Północnej. Co więcej kreatywność i innowacyjność pracownika nie jest doceniana w polskich firmach, wręcz marginalizowana.


Marcin Pietrzyk
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 2 gości
27.05.2018.