W Stronę Ojca i no co ty Tato

Pobierz e-booka

Rozwód - i co dalej ?- pobierz

Raport o opiece wspónej - pobierz

W pigułce

1% dla wstroneojca.pl
Możesz przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby portalu wstroneojca.pl przekazując go w deklaracji PIT dla Fundacji Akcja KRS 0000111522
 

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Opowiemy Twoją historię!

Już prawie rok temu zachęcaliśmy na no co ty Tato czytelników i sympatyków – Opowiedz nam swoją historię – aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Deklarowaliśmy, że będziemy udostępniali te historie mediom, które się do nas zgłaszają. Otrzymaliśmy wtedy kilka historii i większość z nich przekazaliśmy przy różnych okazjach różnym mediom. Nie mamy informacji zwrotnej, w jaki sposób z nich skorzystano. Niemniej jednak sądzimy, że przysłużyło się to sprawie a może pomogło też w konkretnych przypadkach. Dzisiaj podejmujemy akcję publikowania tych historii samodzielnie. Nie będziemy ujawniać publicznie danych osób, których te historie dotyczą.

Jeżeli jednak zgłoszą się do nas inne media, aby konkretny przypadek poznać i się nim zainteresować, będziemy z zachowaniem zasad poufności podawać dostępne nam dane aby zainteresowani autorzy mogli się z tymi osobami skontaktować i opisać ich historie. Oczywiście będziemy publikować tylko historie prawdziwe. Jak je będziemy weryfikować, to już będzie zależeć od przypadku. Ale prosimy autorów przysyłających dla Anonima swoje historie aby zadbali, żeby były one zgodne z rzeczywistością i żeby dało się je chociaż pobieżnie potwierdzić – na przykład skserowanym dokumentem źródłowym z zamazanymi danymi osobowymi.

Zastrzegamy sobie prawo do redakcji nadesłanych tekstów zapewniając, że nie będziemy zniekształcać historii. Specjalnie też dla tego cyklu powołaliśmy do życia nowego autora – Anonima. Swoją historię można wysłać na adres poczty elektronicznej Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 
FamilyLaw.pl pomórzmy obcokrajowcom zrozumieć Polskę
17.01.2010.
Choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, Polska to dla wielu obywateli innych państw coraz atrakcyjniejsze miejsce do życia. Częściowe otwarcie granic, a także coraz lepsza sytuacja gospodarcza naszego kraju zachęca obcokrajowców do osiedlania się w Polsce. Nie jest to jednak łatwe – zarówno z kulturowego, jak i prawnego punktu widzenia.
O tym jak trudno być „obcym” w innym państwie przekonał się chyba każdy Polak, który kiedykolwiek dłużej przebywał poza granicami kraju. Różnice kulturowe przejawiające się w takich sprawach jak kwestie wiary, podejście do rodziny, czy roli małżonka, to jedne z najbardziej rzucających się w oczy. Dla obcokrajowca nic nie jest bowiem oczywiste, a wiele zachowań wynika z odmiennych tradycji lub prawa.
Aby pomóc obywatelom innych państw w lepszym zrozumieniu i integracji ze społeczeństwem polskim, stworzony został portal FamilyLaw.pl. Celem jego twórców jest dostarczenie obcokrajowcom rzetelnej, wiarygodnej i całościowej informacji na tematy prawne związane z takimi zagadnieniami jak zawieranie związków małżeńskich z obywatelami Polski, sprawy rodzinne, rozwodowe oraz kwestie związane z opieką nad dziećmi. Jednak powiedzieć, że treść ogranicza się jedynie do kwestii prawnych to za mało: - Chcemy umożliwić obcokrajowcom jak najlepsze zrozumienie naszej kultury oraz prawodawstwa. Ci ludzie są tutaj, żyją i pracują z nami. Często również wchodzą w związki z polskimi obywatelami i mają dzieci. Niestety, często z powodu niezrozumienia naszego modelu życia pozostają na marginesie kultury i prawa. Tylko poprzez podnoszenie poziomu ich świadomości umożliwimy im wejście do naszego społeczeństwa – mówi Robert Kucharski z Fundacji Akcja, koordynator projektu.
FamilyLaw.pl to duże przedsięwzięcie nie tylko pod kątem prawnym. Portal przygotowany został aż w 9 wersjach językowych i ma charakter informacyjno-szkoleniowy. Portal zawiera moduły oraz szkolenia na odległość (e-learning), które ułatwią obywatelom państw trzecich zapoznanie się z polskim prawem rodzinnym i kulturowymi uwarunkowaniami życia rodzinnego w Polsce. - Projekt w pierwszym rzędzie jest zaadresowany dla obywateli państw trzecich najczęściej wchodzących w związki z obywatelami Polski tj. obywateli Białorusi, Ukrainy, Rosji, krajów Arabskich i Wietnamu. Dzięki naszym kursom e-learningowym obywatele ci będą mogli zapoznać się z istotnymi dla integracji z polskim społeczeństwem informacjami, przebywając jeszcze na terenie kraju pochodzenia, i w ten sposób lepiej przygotować się do pobytu w Polsce¬ – dodaje Kucharski.
Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie: www.FamilyLaw.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.05.2018.