W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-18 13:11:00
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.196.42.146
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Opieka wspólna po rozwodzie - 12 zasad na drodze do sukcesu.
06.10.2009.
Wspólna opieka nad dzieckiem po Waszym rozstaniu to trudna, frustrująca praca.  Waszymi najlepszymi sojusznikami na tej drodze są wspólnie przyjęte zasady i precyzyjny terminarz.
Zasada Pierwsza
Zaakceptuj fakt, że pomimo tego, że Wasz związek się rozpadł nadal musice współpracować ze sobą i jako rodzice tworzyć jeden zespół. Odsuń od siebie gniew i poczucie krzywdy i zastanów się, jak możecie współpracować dla dobra waszego dziecka.


Zasada Druga
Rozmawiaj z drugim rodzicem. Jeśli nie rozmawiacie ze sobą jak możecie tworzyć jako rodzice udany zespół.


Zasada Trzecia
Pogódź się z tym, że nie zawsze będziecie się ze soba zgadzać. Rozstaliście się przecież właśnie z powodu nie dającej się pogodzić różnicy zdań. Jest już za późno, by próbować się  nawzajem zmieniać. Jeśli więc nie będziecie się zgadzać w jakiejś kwestii staraj się unikać konfrontacji w obecności dziecka i próbuj dażyć do kompromisowego rozwiązania konfliktu.


Zasada Czwarta
Pamiętaj, że czasami lepiej ugryźć się w język niż powiedzieć o jedno zdanie za dużo. Naucz się nie nie używać argumentów, które oddalają was od porozumienia. Powinieneś myśleć o opiece wspólnej jako o Twoim obowiązku, jako odpowiedzialnego rodzica. Nie możesz dać się rozpraszać bezproduktywnym kłótniom.


Zasada Piąta

Przygotuj z drugim rodzicem listę zasad, którymi będziecie się kierować realizując opiekę wspólną. Na przykład nie kłócimy się i jesteśmy uprzejmi wobec siebie w obecności dziecka.


Zasada Szósta
Przygotujcie listę wspólnych zasad obowiązujących dziecko w obu domach, takich jak pora snu, ilość czasu możliwa do spędzenia przed telewizorem i komputerem, pora w której dziecko powinno wziąc się za lekcje. Dwa odrębne zestawy zasad w waszych obu domach będą wprowadzać zamieszanie w życie dziecka.


Zasada Siódma
przygotujcie razem tygodniowy terminarz, który będzie określał, gdzie dziecko będzie spędzać czas każdego dnia. Przygotujcie go w przejrzystej graficznej formie.Każdy z rodziców i dziecko (jeśli jest w odpowiednim wieku, żeby go rozumieć) powinien mieć swoją własną kopię.


Zasada Ósma
Bądź elastyczny. Z biegiem czasu następują zmiany w Twoim życiu, życiu drugiego rodzica i samego dziecka, które trzeba wziąć pod uwagę przy zmianie pierwotnie ustalonego planu. Im bardziej będziesz nastawiony na współpracę w tych ustaleniach tym łatwiej to pójdzie.Zasada Dziewiąta
Ustalcie sposób wprowadzania zmian do ustalonego planu opieki nad dzieckiem. Na przykład wszystkie zmiany nie wynikające z nagłych, zagrażających zdrowiu dziecka sytuacji powinny byc ustalane z 24 godzinnym wyprzedzeniem.


Zasada Dziesiąta
Uwzględnij pragnienia i emocje dziecka w Waszym planie wychowawczy. Zrób wszystko, żeby to przede wszystkim dziecko czuło się dobrze w tej trudnej sytuacji.


Zasada Jedenasta
Popracuj nad zwiększeniem aktywności swojego dziecka.Nie dopuszczaj do opuszczenia przez dziecko treningu, czy zajęć na kursie językowym tylko dlatego, że to drugi rodzic jest zwykle za to odpowiedzialny. Im bardziej wasze dziecko jest aktywne społecznie tym łatwiej mu będzie poradzić sobie z nowa sytuacją rodzinną.


Zasada Dwunasta
Jeśli tego wymaga sytuacja nie obawiaj się zwrócić o pomoc do specjalisty. Może to być medioator, który pomoże Wam ustalić dalsze zasady współpracy, czy terapeuta rodzinny, który pomoże zrozumieć z czego płyną Wasze problemy we wspólnym wychowywaniu dziecka
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


18.06.2018.