W Stronę Ojca i no co ty Tato
Szkoła dla ojców
12.11.2008.
Taka właśnie szkoła powstała w Warszawie. W ciągu dwóch dni, w jednym ze stołecznych żłobków, mężczyźni uczą się, jak przewinąć dziecko czy bezpiecznie przewieźć je w samochodzie. Za szkolenie płacą 500 zł - czytamy w "Rzeczpospolitej". Mężczyzna inaczej niż kobieta reaguje na wiadomość o przyjściu na świat swojego potomka. Inaczej wygląda też jego kontakt z dzieckiem. Jednak czy mężczyzna faktycznie potrzebuje szkoły dla ojców, żeby odnaleźć się w nowej sytuacji?
Pomysłodawczynią szkoły jest psycholog i socjolog Izabela Operlein - informuje "Rzeczpospolita". Według niej, kobiety które oczekują na dziecko, bądź je urodziły, mają wobec partnerów oczekiwania, które ich przerastają. W szkołach rodzenia zaś, panowie czują się przeważnie tylko jak dodatek. Cała nauka w nich prowadzona skoncentrowana jest na opiece nad dzieckiem i na kobiecie w połogu. Marginalnie traktowana jest natomiast ogromna rola ojca.

Jak donosi "Rzeczpospolita" - w czasie zajęć w szkole założonej wyłącznie dla ojców, mężczyźni uczą się, jak wspierać partnerkę w czasie ciąży i połogu. Uczą się także, jak nawiązać kontakt z dzieckiem od pierwszych jego dni. Jako, że problemy okołoseksualne zaczynają się w małżeństwie najczęściej właśnie po porodzie, para małżonków zapraszana jest podczas zajęć na spotkanie z seksuologiem. Wcześniejsze uświadomienie bądź rozpoznanie problemów pozwala na ich eliminację.

Pomysł szkoły ojców znalazł aprobatę w środowisku psychologów dziecięcych, bo, jak twierdzą, uaktywnia mężczyzn od pierwszych chwil życia dziecka.
źródło informacji: INTERIA.PL
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


22.04.2018.