W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut #36 SMP Thu May 19 16:53:59 CEST 2016 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-06-20 11:25:01
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.198.158.24
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Zdradzać trzeba umieć
01.11.2008.
Paradoks czy oczywistość? Mężczyźni lepiej rozpoznają, że kobiety ich zdradzają, chociaż... kobiety znacznie lepiej od mężczyzn potrafią ukrywać zdradę. Oto najnowsze odkrycie amerykańskich naukowców. Weż udział w naszej sądzie: czy zdrada to koniec związku? Zobacz co myślą na temat zdrady inni użytkownicy.
Uczeni z uniwersytetu w Richmond spytali 203 heteroseksualne pary o ich podejście do wierności w związku. Pierwszy wynik nikogo specjalnie nie zaskoczył i był zgodny z obiegową opinią. Znacznie częściej niewierni byli mężczyźni. 29 procent z nich przyznało się do zdradzania partnerek, przy czym tylko 18,5 kobiet zdradzało swoich mężów lub chłopaków - czytamy w magazynie "Human Nature".

Później naukowcy odkryli, że zdradzane kobiety w 80 procentach wiedziały o niewierności swoich partnerów. Co ciekawe, zdradzeni mężczyźni byli znacznie bardziej czujni - aż 94 procent z nich wiedziało, że są "rogaczami".

Powstało pytanie? Jak wyjaśnić fakt, że mężczyźni wiedzą lepiej o tym, że są zdradzani, chociaż nie od dziś wiadomo, że to kobiety znacznie lepiej ukrywają swoje "związki na boku" - nie opowiadają o nich i nie chwalą się nimi. Wyjaśnienie, zdaniem naukowców, przynosi nam "samo życie" czyli ewolucja. Jak to możliwe? Otóż mężczyźni nigdy nie są pewni swojego ojcostwa. Nie wiedzą więc, czy przekazali swój materiał genetyczny potomstwu. Siłą rzeczy są więc bardziej podejrzliwi.

Kobiety zdają sobie sprawę z tych podejrzeń, są więc bardziej skryte. Czy tak jest w rzeczywistości? Dalsze badania wykazały, że 10 procent kobiet skłamało w pierwszym badaniu. One też zdradziły swoich partnerów, ale nie przyznały się do tego.

Naukowe badania nie pierwszy raz podważyły więc obiegową opinię. Nie ma co się zastanawiać, kto, kogo, gdzie i kiedy. Obie strony są siebie warte...

Human Nature, The Independen, za www.dziennik.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy potrzebna jest partia mężczyzn?
 
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


20.06.2018.