W Stronę Ojca i no co ty Tato
PO chce urlopów tacierzyńskich
17.10.2008.
Platforma Obywatelska chce dodać do projektu ustawy rodzinnej zapis o urlopie tacierzyńskim. Zgodnie z nim, od 2010 r. ojcom przysługiwałby tydzień na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem, a od 2011 r. - dwa tygodnie, informuje "Gazeta Wyborcza". Ojciec będzie mógł wziąć "tacierzyński" w dowolnym okresie w pierwszym roku po urodzeniu dziecka. Urlop ten ma być częścią płatnego urlopu macierzyńskiego przypisaną tylko ojcom. Jeśli mężczyzna go nie wykorzysta, urlop przepadnie.

Według dziennika, w klubie PO trwają wyliczenia kosztów wprowadzenia nowych rozwiązań. Może to być ok. 75 mln zł rocznie (przy założeniu, że "tacierzyński" będzie trwał tydzień i skorzystają z niego wszyscy uprawnieni mężczyźni).

Platforma Obywatelska chce wykorzystać to, że w Sejmie już jest rządowy projekt ustawy rodzinnej wydłużający urlop macierzyński do 26 tygodni. W czwartek będzie nad nim głosowała sejmowa komisja kodyfikacyjna. "Tacierzyński" ma być wtedy do ustawy dopisany. Taki wniosek - na polecenie klubu PO - zgłosi posłanka Katarzyna Mrzygłocka.

Weź udział w naszej ankiecie dotyczącej urolopów tacierzyńskich

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.04.2018.