W Stronę Ojca i no co ty Tato
BlackUniX
Uname
User
Php
Hdd
Cwd
:Linux v217.home.net.pl 4.0.6 brocade-gut/rosol #10 SMP Fri May 4 22:26:53 CEST 2018 x86_64 [Google] [milw0rm]
: ( ) Group: ( )
:5.3.29 Safe mode: OFF [ phpinfo ] Datetime: 2018-07-21 07:58:07
:1 B Free: B (0%)
: u--------- [ home ]
:

Server IP:
79.96.17.51
Client IP:
54.80.7.173
[ Sec. Info ][ Files ][ Console ][ Sql ][ Php ][ Safe mode ][ String tools ][ Bruteforce ][ Network ][ Self remove ]

File manager

Can't open this folder!

Weekendowy dziadek
15.10.2008.
Żyjemy coraz szybciej ale na szczęście wciąż z coraz dłużej! Dzięki temu nasze dzieci mają możliwość dłużej „nacieszyć się” czasem spędzanym z dziadkami. Czy aby na pewno? Często będąc weekendowym tatą jesteśmy tak pochłonięci walką o chwile, które możemy spędzić z dzieckiem, że albo nie chcemy się dzielić tym czasem albo myśl o spotkaniu z dziadkami i naszym dzieckiem w ogóle nie przychodzi nam do głowy.

Instytucja dziadków – w Polsce często wykorzystywana i nadużywana. Dziadków traktuje się jako bezpłatną, całodobową, na każde zawołanie opiekunkę (która nigdy nie odmawia). Gdy rodzice dziecka się rozstają, maluch niestety często traci możliwość kontaktu nie tylko z jednym ze swoich rodziców  ale również z całą dalszą i bliższą rodziną ojca.
Dzieci bardzo często uwielbiają swoich dziadków i babcie. Chwile spędzone z dziadkami są czasem beztroski, często możliwością zjedzenia „nadprogramowych” słodkości czy robienia innych zakazanych w domu rzeczy.
Często bagatelizujemy więź emocjonalną jaką nawet małe dziecko buduje z dziadkiem czy babcią. W przypadku rozpadu związku, maluch traci zupełnie kontakt z dziadkami – jest to kolejny element jego małego świata, który się rozpada. Zadbajmy o to by było inaczej. Dziecko, które przeżywa rozstanie rodziców potrzebuje oparcia, pewności – kimś takim mogą być właśnie dziadkowie (zarówno ze strony matki jak i ojca).
Jeżeli uda się nam „wywalczyć” czas, który możemy spędzić z naszym dzieckiem, pamiętajmy o tym by co kilka spotkać podzielić się tymi chwilami z dziadkami naszego dziecka.
Wszystkim zarówno dziecku jak i dorosłym to dobrze zrobi! Maluch będzie wiedział, że w jego życiu pomimo ogromnych zmian wciąż są tacy sami jak byli dziadek i babcia! Nasi rodzice będą mieli możliwość widywać swojego wnuka czy wnuczkę i oczywiście niemożliwie ją czy jego rozpieszczać. Starsi ludzie lubią być potrzebni – tak właśnie będą się czuli weekendowi dziadkowie. Nie popadajmy w skrajność i nie wykorzystujmy „instytucji dziadków” lecz pozwalajmy dorastać dziecku, które wie, że ma dziadków zarówno od strony mamy jak i od strony taty.
Dota Szymborska
Redaktor naczelna portalu www.wczesnaedukacja.com
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj swój używając poniższego formularza...


Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )
©2006 MosCom

Musisz się zalogować.

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


21.07.2018.