W Stronę Ojca i no co ty Tato
Weekendowy Tata
Większość z nas poświęciłoby każdą wolną chwilę dla naszego dziecka. Niestety często pozostają nam jedynie sądownie orzeczone weekendy, pojedyncze dni, jakieś godziny. Czy w tak krótkim czasie można mieć wpływ na wychowanie dziecka? Na pewno nie taki jakiego potrzebują nasze dzieci. Ale możemy przecież spróbować rekompensować to wielkim ojcowskim zaangażowaniem. W tym dziale będziemy dzielić się z Wami opiniami specjalistów na temat wychowania dziecka, czekamy również na Wasze pomysły jak spędzać czas z dzieckiem i jak pokazywać mu cały świat.
Greg.


Wakacje ze starszakiem
Okiem fachowca
10.07.2008.
Reforma szkolnictwa – tak tak właśnie dotknie nasze pociechy urodzone po 2002 roku. Na razie jest wiele pytań, znaków zapytania co do tego jak dokładnie będzie wyglądała sprawa zerówki, pierwszej klasy w podstawówce, mieszania roczników itp. Formalności to jedno a rola i obecność ojca w życiu dziecka to drugie. Pamiętamy jak dużym wydarzeniem było pójście naszej pociechy do żłobka a teraz właśnie „zdało” do starszaków.
Czytaj całość…
 
Ojciec przedszkolaka
Okiem fachowca
02.07.2008.
Nasz maluch nie wiadomo kiedy przestał być maluchem, pieluchy odeszły w nie pamięć, koszmar ząbkowania jest odległym wspomnieniem. Nasze dziecko jest coraz starsze – staje się przedszkolakiem! To nowy i bardzo ważny w życiu dziecka i rodziny okres
Czytaj całość…
 
Pomów do mnie, tato
Okiem fachowca
29.06.2008.
Drodzy tatusiowie, uważajcie, co mówicie! Wydaje się, że ojcowie mają większy wpływ na rozwój językowy swoich dzieci, niż może im się wydawać. Lynne Vernon-Feagans z Uniwersytetu Stanowego Północnej Karoliny i jej zespół przyłączali się w czasie zabawy do 92 rodzin. Obserwowali, ile każde z rodziców mówi do dziecka, przyglądali się także używanym słowom, strukturze zdań oraz typowi zadawanych pytań.
Czytaj całość…
 
Kryzys dwulatka i radość z ojcostwa!
Okiem fachowca
26.06.2008.
Gdy myśleliśmy o rodzicielstwie mieliśmy przed oczyma kołyskę a w niej maluszka słodko uśmiechającego się, karuzelkę z misiami a w tle przyciszone głosy rodziny . Cóż różne mamy wyobrażenia o tym jak to jest być rodzicem i najczęściej to rzeczywistość weryfikuje nasze marzenia.
Czytaj całość…
 
ROCZEK WCZESNEJ EDUKACJI - KONKURSY
Improwizacje domowe
25.06.2008.
Jeżeli Twoje dziecko skończyło roczek a Tobie udało się zrobić mu zdjęcie w jego urodziny ze świeczką, tortem czy innym roczkowym prezentem prześlij zdjęcie na adres Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czytaj całość…
 
Ukryte koszty szczęścia
Okiem fachowca
20.06.2008.
Psycholodzy z University of Virginia i brytyjskiego Uniwersytetu w Plymouth stwierdzili, że nie zawsze szczęśliwe dzieci są najlepszymi uczniami. Gdy konieczne jest zwracanie uwagi na szczegóły, pozytywnie nastrojone maluchy wypadają gorzej od pozostałych (Developmental Science).
Czytaj całość…
 
Zbliżamy się do lat dwóch
Okiem fachowca
18.06.2008.
Gdy jesteśmy ojcem dziecka w wieku od około 18 miesięcy do dwóch lat nasz szkrab ma do nas olbrzymie zaufanie, wierzy, że jesteśmy w stanie wszystko zmienić. Dziecko w tym wieku osobom dorosłym takim jak ojciec czy matka przypisuje nieograniczoną moc sprawczą!
Czytaj całość…
 
Ojcowie powinni tworzyć więź z dziećmi
Okiem fachowca
17.06.2008.
Ojcom powinno się pozwalać na nocowanie w szpitalu, by mogli stworzyć silniejszą więź ze swoimi nowonarodzonymi dziećmi - twierdzą eksperci w opublikowanym niedawno raporcie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 33 z 33

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.04.2018.