W Stronę Ojca i no co ty Tato
Weekendowy Tata
Większość z nas poświęciłoby każdą wolną chwilę dla naszego dziecka. Niestety często pozostają nam jedynie sądownie orzeczone weekendy, pojedyncze dni, jakieś godziny. Czy w tak krótkim czasie można mieć wpływ na wychowanie dziecka? Na pewno nie taki jakiego potrzebują nasze dzieci. Ale możemy przecież spróbować rekompensować to wielkim ojcowskim zaangażowaniem. W tym dziale będziemy dzielić się z Wami opiniami specjalistów na temat wychowania dziecka, czekamy również na Wasze pomysły jak spędzać czas z dzieckiem i jak pokazywać mu cały świat.
Greg.


Statystyczny ojciec vs. Weekendowy tata
Okiem fachowca
03.11.2008.
Czytamy o tym jak to statystyczny ojciec w Australii spędza z dzieckiem minutę dziennie, w Europie sytuacja (jak podają media) wygląda „lepiej” to znaczy ojcowie spędzają po kilka minut dziennie ze swoimi pociechami! A TY? Jeżeli jesteś weekendowym tatą walczysz o każdą chwilę, okazję gdy możesz być z dzieckiem. Z pewnością statystyczny tata spędza MNIEJ czasu z dzieckiem niż Ty.
Nie chodzi o to by równać w dół, porównywać się z gorszymi, warto zamiast zadręczania się tym jak mało jesteśmy ze swoimi dziećmi pomyśleć o tym ile nam się udaje wspólnie przeżyć szczęśliwych chwil.
Czytaj całość…
 
Nieobecność nie zwalnia nas z rozmowy
Okiem fachowca
03.11.2008.

Już listopad, a co z tym miesiącem jest nieodłącznie związane to częstsze (albo jedyne w roku) wizyty na cmentarzach. Ostatnio w Polsce coraz modniejsze są obchody Haloween – miła wiampirowo nietoperzowa imprezka. Haloween nie pomoże nam w budowaniu więzi z naszym dzieckiem a rozmowa o Święcie Zmarłych i owszem.

Czytaj całość…
 
Weekendowy dziadek
Okiem fachowca
15.10.2008.
Żyjemy coraz szybciej ale na szczęście wciąż z coraz dłużej! Dzięki temu nasze dzieci mają możliwość dłużej „nacieszyć się” czasem spędzanym z dziadkami. Czy aby na pewno? Często będąc weekendowym tatą jesteśmy tak pochłonięci walką o chwile, które możemy spędzić z dzieckiem, że albo nie chcemy się dzielić tym czasem albo myśl o spotkaniu z dziadkami i naszym dzieckiem w ogóle nie przychodzi nam do głowy.

Czytaj całość…
 
Sposób na malowanie
Improwizacje domowe
15.10.2008.

Każdemu tacie się zdarza, że dopada go nuda... Może to być tym bardziej frustrujące, że czas wydzielany nam na spotkania z naszymi dziećmi, bywa mocno ograniczony i wizja "zmarnowanego" popołudnia może przyprawiać o smutek... Ale wystarczy zniżyć swój wzrok o kilkadziesiąt centymetrów i nawet zwykła czynność, przerabiana już dziesiątki razy, może stać się powodem do świętowania... Malowanie i gryzmolenie nie musi być wcale zwyczajne i nużące... wystarczy stać się na chwilę dzieciakiem...

Czytaj całość…
 
Nadojciec
Okiem fachowca
02.10.2008.
Gdy byliśmy jeszcze w związku z naszą partnerką, matką naszego dziecka, bywało różnie, były bardzo szczęśliwe dni i ciężkie chwile. Byliśmy rodziną, przebywaliśmy wszyscy w domu, żyliśmy ze sobą. Jakimi byliśmy wtedy rodzicami – ciężko to oceniać, zachowanie obiektywności w stosunku do na samych jest ogromnie trudne a często wręcz niemożliwe.
Czytaj całość…
 
"Pomocy, jestem tatą, czyli jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko"
Okiem fachowca
29.09.2008.
fragment rozmowy z Leszkiem Talko autorem poradnika "Pomocy, jestem tatą, czyli jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko".
- (autor)...
Czytaj całość…
 
Jak rozmawiać z dzieckiem o swojej byłej?
Okiem fachowca
25.09.2008.
Każdy ma prawo decydować o tym jak wygląda jego życie, z kim chce spędzać czas, jak się zachowuje – tyle teorii, co, do której każdy „teoretycznie się zgodzi. Problem się zaczyna, gdy „temat“ dotyczy naszej byłej żony czy partnerki. Nagle przestajemy Już być tacy tolerancyjni, otwarci – z jednej strony rozumiemy, że każdy decyduje o sobie z drugiej, jeżeli jesteśmy rodzicami to sytuacja ulega dużej zmianie. Rodzicielstwo uczy pokory, rodzicielstwo z doskoku, jakim jest bycie „weekendowy“ ojcem wymaga od nas jeszcze więcej.
Czytaj całość…
 
Jak je wychować?
Okiem fachowca
20.09.2008.
Psychoterapeuci zalecają, żeby jedną godzinę w tygodniu przeznaczyć na rozmowę o wychowaniu dziecka. Nie zgadzacie się co do tego, jak wychowywać wasze dziecko? Wykorzystajcie różnice zdań... dla dobra malca.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 33

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 2 gości
27.05.2018.