W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

katalog firm wrocław i Dolny Śląsk.

przedszkola w warszawie cieszą się dużą ilością chętnych.

Zamów nasz biuletyn
Aktualności w serwisie wstroneojca.pl


przymusowy urlop dla ojców
Lobbing
Dyrektywa Unii Europejskiej ma sprawić, by ojcowie bardziej angażowali się w opiekę nad dziećmi, zastępując na urlopach kobiety. W przewidywanym czteromiesięcznym urlopie jeden miesiąc zostanie przypisany ojcu. Nie będzie mógł go przekazać matce, bo przepadnie. Bruksela chce także, by rodzice w czasie tego minimalnego czteromiesięcznego urlopu wychowawczego otrzymywali specjalne świadczenie.
 
Forum dyskusyjne o opiece wspólnej/naprzemiennej
Aktualności
Ruszyło forum dyskusyjne o opiece wspólnej/naprzemiennej. Zapraszamy do dyskusji wszystkich, którzy stosują opiekę wspólna nad dzieckiem po rozwodzie lub tych którzy dopiero zastanawiają się czy to dobre rozwiązanie. Adres forum: http://www.rodzina.sos.pl/forum
 
Bezpłatne mediacje.
Aktualności
Fundacja Akcja zaprasza do korzystania w Warszawie z bezpłatnych mediacji rozwodowych dotyczących ustalenia sposobu sprawowania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem. Pomagamy w przygotowaniu porozumienia o sprawowaniu władzy rodzicielskiej nad dzieckiem po rozwodzie, które jest warunkiem pozostawienia pełnej władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom. Zapisy telefoniczne pod numerem 22 4651646 w godzinach: poniedziałek 13:30 - 18:30, wtorek   10:30 - 15:00, środa 13:00 - 18:00 lub za pomocą maila  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Fałszywi samotni rodzice bez ulg
Aktualności

Na wniosek Ministerstwa Finansów uściślona zostanie definicja samotnego rodzica. Na ulgę na dziecko nie będą mogły liczyć osoby, które przeprowadziły fikcyjny rozwód dla uzyskania korzyści podatkowych. Magdalena Kobos z Ministerstwa Finansów podkreśla, że wreszcie będzie wiadomo, kto naprawdę samotnie wychowuje dziecko. Prawdziwi samotni rodzice będą mogli przy tym liczyć na pierwszeństwo w kolejkach do przedszkoli.

za wp.pl

 
Bezpłatne warsztaty - asertywność i komunikacja w związku
Aktualności
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z asertywności i komunikacji w związku. Zapraszamy przede wszystkim mężczyzn przeżywających kryzys rodzinny i problemy związane z doznawaniem przemocy psychicznej i fizycznej, oddzielenia od dziecka i innych konfliktów okołorozwodowych. Warsztaty odbędą się w sobotę 28 sierpnia 2010 w godzinach 9.00 do 19.00 w siedzibie Fundacji Akcja ul.Opaczewska 19 (róg Białobrzeskiej). Zajęcia poprowadzi współpracujący z Fundacją psycholog i terapeuta Agnieszka Włoszycka. Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Decyduje kolejność zgłoszeń.
Czytaj całość…
 
Udział w programie telewizyjnym
Nadesłane przez użytkowników
Poszukujemy par małżeńskich przeżywających trudności w związku, rozważających rozstanie lub będących w trakcie rozwodu, pragnących wziąć udział w nowym programie telewizyjnym. Przesłanie programu: rozwód to ostateczność, warto podjąć próbę ratowania związku. Chcemy pokazać jak to się dzieje, że ludzie, którzy kiedyś się kochali lub nawet wciąż się kochają, z jakiegoś powodu, nie potrafią się porozumieć. Para z pomocą psychologa będzie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, co można jeszcze zrobić, aby ratować związek.
Czytaj całość…
 
Rozwody po europejsku
Aktualności
Komisja Europejska chce, aby pary międzynarodowe mogły decydować o wyborze właściwego prawa dla rozwodu. Propozycja przewiduje możliwość wyboru prawa kraju obecnego miejsca zamieszkania, poprzedniego zamieszkania, albo prawa kraju, z którego pochodzi jedno z małżonków. Jeśli para nie potrafiłaby ustalić, gdzie chce się rozwieść, pierwszeństwo miałoby prawo kraju, gdzie razem mieszkali. Polska na razie nie chce przystąpić do systemu upraszczającego rozwody międzynarodowe, ale mieszane małżeństwa z udziałem Polaków mieszkające np. we Włoszech czy Francji będą mogły korzystać z nowych zasad. Można się spodziewać, że inne kraje również nie poprą tej propozycji. W prawie Malty na przykład, nie dopuszcza się rozwodów, a w Irlandii, na rozwód trzeba czekać cztery lata.
 
Czy zbliża się era męskiej antykoncepcji?
Nadesłane przez użytkowników
Nowa metoda eliminująca ze spermy białka, bez których niemożliwe jest zapłodnienie została opracowana przez naukowców z Izraela. Na bazie tego odkrycia powstała tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn. Dzięki tabletce mężczyźni, nie będą uzależnieni w tej kwestii od pań. Istnieje jednak obawa, że mężczyźni, którzy zdecydują się na tabletkę mogą zaniechać używania prezerwatyw także podczas przypadkowych kontaktów seksualnych, co w konsekwencji może doprowadzić do znacznego wzrostu zachorowań na choroby weneryczne. Weź udział w naszej sądzie w bocznym panelu - Czy zdecydowałbyś się na stosowanie skutecznej męskiej antykoncepcji?
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości
Lobbing
02.07.201 odbyło się spotkanie przedstawicieli Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Ojcostwa z Ministrem Sprawiedliwości. Przedstawiciele Forum przedstawili kilka propozycji zmierzających do zwiększenia udziału pozamałżeńskich i rozwiedzionych ojców w wychowaniu dzieci, a Minister Kwiatkowski odniósł się przychylnie do kilku z nich
Czytaj całość…
 
Zdjecia z Happeningu z okazji Dnia Ojca.
Lobbing
 
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ojca
Lobbing
23 czerwca Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz – Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Ojca w godz. 16.00 – 18.00 pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Happeningowi dla rodziców z dziećmi towarzyszyć będą wywiady ze znanymi ojcami, m.in.  Tomaszem Karolakiem, Pawłem Królikowskim i Olivierem Janiakiem oraz rozdawanie materiałów informacyjnych dot. m.in. nowo wprowadzonych do polskiego prawa urlopów ojcowskich.
 
 
Czytaj całość…
 
Dzień Ojca na Placu Zamkowym
Lobbing
Zapraszamy w imieniu Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania i Prezydenta m.st. Warszawy wszystkich tatusiów na Dzień Ojca na placu Zamkowym w Warszawie 23.06.2010 r. o godzinie 16. Będziemy tworzyć razem ogromny napis TATA, w programie również wypuszczenie 1000 kolorowych balonów i konkurs -  tata w domu, tata w pracy.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 96 z 423

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.