W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Aktualności w serwisie wstroneojca.pl


Czy chcielibyście, żeby rządziły nami kobiety?
Aktualności
Image

Czy chcielibyście, żeby rządziły nami kobiety?
Czy ich rządy byłyby lepsze niż rządy mężczyzn?
Ciekawe, jakby wyglądała Polska, gdyby 90 % rządzących stanowiły kobiety? Na raz: pani premier, pani prezydent, pani marszałek sejmu itd. Czy byłoby lepiej? Czy obyłoby się bez rozgrywek personalnych? Mniej korupcji? Czy w ogóle kobiety rządzą inaczej niż mężczyźni?

Czytaj także w interia.pl

{mos_sb_discuss:14}


 
Czy dobrze wychowujesz swoje dziecko?
Aktualności
Aby oszczędzić dziecku przykrych emocji, nie mówisz, że pokłóciłeś się z jego mamą, choć było świadkiem waszej awantury? Ono rozumie o wiele więcej, niż ci się wydaje. Nie wszystko jednak potrafi nazwać słowami. Mówiąc dziecku o tym, co czujesz, uczysz go rozpoznawać i nazywać własne uczucia. Jeśli jest ci przykro, wyjaśnij, dlaczego tak jest. Nie oszukuj, że jesteś w tym momencie wesoły - w ten sposób wprowadzisz w jego głowie niepotrzebny zamęt.

{mos_sb_discuss:14}

Czytaj więcej w Interii
 
Intersesujący sposób na równouprawnienie
Aktualności

Wielu mężczyzn pracujących w sektorze publicznym w Wielkiej Brytanii czekają obniżki pensji nawet o 40 proc. Wszystko po to, by zrównać płace kobiet i mężczyzn.

Czytaj całość w gazeta.pl

 
Aktualności
Aktualności
Coraz więcej par małżeńskich w USA sypia w osobnych sypialniach. Wskazują na to sondaże prasowe i relacje z firm architektonicznych, które twierdzą, że ich klienci zamawiają coraz więcej domów z dwiema sypialniami dla małżonków. Czytaj w gazeta.pl

Rządzą nami kobiety???
Jeszcze nigdy w polskiej polityce nie było tylu pań! Płeć piękna zdominowała nie tylko miejskie rady, ale nawet Kancelarię Prezydenta i parlament. Socjologowie są zgodni - to początek obyczajowej rewolucji
Czytaj w gazeta.pl

 
Nie daj się zmanipulować!
Aktualności
Manipulacja i szantaż emocjonalny - jakże często używane w naszych rodzinach. Chciałem zaproponować dwa artykuły o manipulacji, bo to temat szczególnie istotny w kontekście kryzysów małżeńskich i rozwodów. Warto przyjrzeć się swojemu związkowi pod tym kątem – gdzie ja manipuluję partnerem, gdzie on manipuluje mną.
Image
Czytaj całość…
 
Trzymajmy kciuki za kolegów z Ameryki
Aktualności

Trzymajmy kciuki za kolegów z Ameryki

Okazuje się, że za wielką wodą walczą nie tylko o prawa, ale również o wizerunek ojców. Kilka organizacji obrony praw ojca napisało do koncernu Volvo. Apelują, żeby koncern nie przyznawał budźetu reklamowego agencji Arnold Worldwide. Organizacje twierdzą, że wiele z reklam tej agencji (robionych dla różnych klientów) pokazuje ojców w negatywnym świetle, ośmiesza ich. Jak donosi Presserwis , pomysłodawca apelu - dziennikarz Glenn Sacks podaje przykład reklamy operatora komórkowego Verizon, w której ojciec nieudolnie pomaga córce w pracy domowej.
 
Telefoniczne Porady Prawne
Aktualności
Image
UWAGA! Telefoniczne Bezpłatne Porady Prawne z zakresu prawa rodzinnego.

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych przez telefon. Nasz prawnik (czynny adwokat) udziela porad w każdy poniedziałek w godzinach 16 do 18 pod warszawskim numerem telefonu 022 533 65 12.  Proszę wziąć pod uwagę, że nie w każdej sprawie porada telefoniczna może mieć wyczerpujący charakter.  Porady są skierowane do mężczyzn w trudnej sytuacji rodzinnej. Do naszego  prawnika można się też zwrócić mailem, za pomoca formularza dostępnego w zakładce porady on-line
w dziale Prawo.
Serdecznie Zapraszamy

 
Mężczyźni w fartuchach
Aktualności
ImageCoraz częściej w domu zamieniamy się rolami. Mężczyźni zajmują się dziećmi, prowadzeniem domu, kiedy ich kobiety pracują.
Już kilka lat temu we Włoszech powstał związek gospodarzy (?) domowych zrzeszający mężczyzn zajmujących się domem. Walczą o równe
prawa, np. ubezpieczeniowe. Ich kobiety pracują.


Czytaj cały artykuł

 
Złe powody zawierania małżeństw
Aktualności
Przy okazji rozwodu, warto wyciągnąć wnioski na przyszłość. Często w mówimy – brak miłości, wypalenie, wina partnera. A jednak takie rozważania warto zacząć od niewłaściwych motywacji, powodów jakie mogły pchnąć nas do ołtarza.
Image
Czytaj całość…
 
Nie jesteśmy winni całemu złu tego świata!
Aktualności
Kilka dni temu w Metrze przeczytałem, o tym, że Bite i poniżane kobiety nie muszą uciekać z domu. Eksmitowani będą ich oprawcy. W Nysie powstaje ośrodek, do którego sąd może ich wysyłać.

Może i to dobry pomysł, nie wiem. Z pewnością ludzie, którzy znęcają się nad innymi są chorzy na głowę i należy ich leczyć i zapobiegać dalszym patologicznym praktykom. Nie podoboba mi się natomiast ogólny ton tego króciótkiego tekstu. Sugeruje on, że wszystkimu winni są mężczyźni. Niestety takie naświetlanie sprawy nie ogranicza się do tego jednego artykułu, jest to nagminne!

Czytaj całość…
 
Ludzie jak szczury?
Aktualności

Seksualna lina asekuracyjna

Kult macho stawia przed Hiszpanami wysokie wymagania. Aby im sprostać, wielu sięga po niebieską tabletkę.

Kilka miesięcy temu pewien człowiek wszedł do apteki w Madrycie, wyjął dwa pistolety-zabawki i zażądał od farmaceutek wydania całego zapasu viagry. Dwie godziny później, okazując zapewne wdzięczność, wrócił z wielkimi bukietami róż, po czym został aresztowany. Takie bywają konsekwencje hiszpańskiej obsesji na punkcie tego leku

Przy okazji lektury, przypomniał mi się jeden z eksperymentów na szczurach. Do mózgów tych zwierząt podłączono elektrody. Kiedy szczur poruszał dźwignią, elektrody pobudzały jego układ nagrody – powodowały odczucie wielkiej przyjemności. Kiedy szczur odkrył tę zależność, stale poruszał dźwignią. Ciekawe, jakby ludzie zachowali się w takiej sytuacji? Czy dążenie do rozkoszy doprowadziłoby ich do zguby?


I jeszcze jeden cytat, dający wiele do myślenia:


Doktor wspomina, że pewna kobieta nakłaniała męża, by brał viagrę, ale później on błagał, by nie wypisywać mu już recept. "Kiedy jestem z kochanką, wszystko działa jak należy. Problemem jest żona".

Fragmenty pochodzą z portalu onet.pl

 
Rozmowy w Toku
Aktualności
Image

Redakcja Programu "Rozmowy w Toku" prowadzonego przez Ewę Drzyzgę w TVN poszukuje ojców, którzy mając wątpliwości co do swojego ojcostwa, zdecydowali się na badania DNA. Wszystkich, którzy mają podobne doświadczenia, proszę o kontakt z dziennikarką TVN Panią M. Nowak pod adresem mailowym: mailto: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Emisja programu planowana jest na początek marca.
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 409 - 423 z 423

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
25.04.2018.