W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Zamów nasz biuletyn
Aktualności w serwisie wstroneojca.pl


RZECZNIK W OBRONIE PRAW DZIECKA DO KONTAKTÓW Z OBOJGIEM RODZICÓW
Nadesłane przez użytkowników
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak dostrzegł istniejące problemy z realizacją orzeczeń sądowych, dotyczących kontaktów pomiędzy dzieckiem a rodzicem nie sprawującym nad małoletnim bezpośredniej opieki. W tej sprawie Rzecznik zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości, Pana Zbigniewa Ćwiąkalskiego, z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia nowych rozwiązań prawnych i procedur, w celu zwiększenia skuteczności realizacji orzeczeń o kontaktach z rodzicem, z którym dziecko nie zamieszkuje.
Czytaj całość…
 
Zmiany w funkcjonowanu Urzędu Rzecznika Praw Dziecka
Aktualności
Od listopada uruchomiony zostanie dziecięcy telefon zaufania rzecznika praw dziecka. Dzieci często są bezradne w trudnych dla nich sytuacjach i ten bezpłatny telefon jest przeznaczony głównie dla nich. Będą pod nim dyżurować prawnicy, psychologowie. Na początek ma działać od godziny 8.15 do 20 z czasem kontakt z osobami szukającymi pomocy ma być całodobowy.
Czytaj całość…
 
Rodzina mu się rozpadła.
Nadesłane przez użytkowników
Kiedy nie doznało się w życiu nic dobrego, kiedy nie ma się ani wykształcenia, ani perspektywy, to niespodziewane dziecko z ukochaną może podarować potężną radość i sens życia. Nagle jest dla kogo żyć, nagle człowiek jest potrzebny i ma zadanie, ma obowiązek…. Coś pięknego.
Czytaj całość…
 
Nasze "prawo" opinia czytelnika
Nadesłane przez użytkowników
Obecnie w Polsce mamy prawo rodzinne i opiekuńcze, które powołując się na rzekomą obronę praw dziecka daje niewspółmierną władzę ich matkom. Stosowanie tego prawa, czyli tzw. polityka prawna, jest jeszcze gorsza. Kłamstwa, oszustwa, nie wymaganie przez sąd przysięgi co likwiduje odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań, nieuzasadnione zawyżanie wysokości kosztów utrzymania dziecka, brak możliwości osobistego przyczyniania się ojca do wychowania lub osobistego ponoszenia kosztów na dziecko, uznawanie wyjaśnień i zeznań ojców z góry za niewiarygodne itp. są na porządku dziennym.
Czytaj całość…
 
Polecamy !!! Wrocław - warsztaty dla rodziców
Aktualności
Wstroneojca.pl rekomenduje warsztaty dla rodziców. Zapraszamy Rodziców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej małżeńskim kryzysem (rozstanie, separacja, rozwód) lub długotrwałą rozłąką dzieci z jednym z rodziców (np. spowodowaną wyjazdem zarobkowym) na warsztaty "Lepiej rozmawiać". Ich celem jest pomoc w rozwiązaniu konfliktu rodzinnego i w ochronie dzieci przed jego następstwami.
Czytaj całość…
 
TO CZYSTY EGOIZM ZAMYKAĆ DROGĘ DZIECIOM DO OJCÓW!!!
Nadesłane przez użytkowników
Jedna z naszych czytelniczek za pomocą naszego portalu zwraca się do wszystkich matek z dramatycznym apelem. "Wybrałam ten portal ,bo nie wiem gdzie mogłabym napisać do kobiet po rozwodzie, które wychowują samotnie dzieci. NIE KRZYWDŹCIE WŁASNYCH DZIECI, TO CZYSTY EGOIZM ZAMYKAĆ DROGĘ DZIECIOM DO OJCÓW!!!
Czytaj całość…
 
znowu w czołówce
Aktualności
Polska jest europejskim liderem w sprawach o przewlekłość i czas trwania tymczasowych aresztowań zgłaszanych do  Trybunału w Strasburgu. W latach 1999 – 2007 245 wyroków Trybunału dotyczyło właśnie przewlekłości postepowań w polskich sądach. Przodujemy również w skargach na areszt. Tylko w 2008 r. na 111 wyroków 47 dotyczyło zbyt długich aresztów. Strasburgowi nie do końca podobają się również nasze przepisy regulujące postępowanie w sprawie skargi na opieszałość postępowania. Obywatel skarżący się na opieszały sąd musi mieć prawo do kwestionowania także czasu trwania postępowania przygotowawczego (dziś jest to niemożliwe).
 
Weź udział w debacie na www.blog.pl
Aktualności
Ze statystyk wynika, że ok. 500 tys. rodziców w Polsce unika płacenia alimentów, skazując swoje dzieci na życie w niedostatku. Jakie są tego przyczyny? Czy alimenty są za wysokie? Czy ojcowie chcą się w ten sposób zemścić na matkach? Czy nie mogą podołać finansowo, mając nowe rodziny? Powszechnie przyjmuje się, że zaostrzenie sankcji dla "alimenciarzy" rozwiąże problem. Czy straszenie wpisem na listę dłużników poprawi ściągalność alimentów od rodziców?
 
Demonstracja ojców w Szwecji
Nadesłane przez użytkowników
W ostatnich dniach odbyła się demonstracja ojców przed jednym z sądów rodzinnych w Szwecji. Na 9 listopada, bo w tym dniu obchodzony jest dzień ojca w Szwecji zapowiadana jest następny protest. http://www.dads-r-us.se/
 
Czy kastrować rozwodników?
Nadesłane przez użytkowników
Magdalena Środa w artykule dla WP, oceniając politykę rządu w kontekscie zmian w polskim prawie dotyczących alimentów, wyraża opinie, że w Polsce praktycznie nie istnieje polityka prorodzinna.  A politycy wykorzystują debatę o alimentach do rozgrywek wewnątrzpartyjnych.
Czytaj całość…
 
Ja mam wyrok ona ma dzieci
Nadesłane przez użytkowników
W Polsce setki mężczyzn walczą o prawa do widywania się, wychowywania i opieki nad swoimi córkami i synami.Wśród nich jest Tomasz, 34-latek z Łodzi. Przywiózł kiedyś córkom dwa małe plastikowe koniki. Była żona nie pozwoliła mu wręczyć ich osobiście. Prezenty przekazał przez policjanta. Potem dowiedział się, że zabrała je dzieciom i wyrzuciła, twierdząc, że to badziewie.
Czytaj całość…
 
Wątpliwa pomoc ze strony jednego ze Stowarzyszeń broniących praw ojców
Nadesłane przez użytkowników
9 czerwca 2008 roku odbyła się moja druga sprawa przeciwko małżonce, w której orzekam o jej niewątpliwej winie. Niestety, moi świadkowie zostali przez Sąd potraktowani w sposób naganny a ja sam wyszedłem z Sali z poczuciem klęski. Postanowiłem szukać pomocy skuteczniejszej niż dotychczas okazanej mi przez adwokata, który do dziś „pisze” moje pismo procesowe.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 217 - 240 z 423

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
25.04.2018.