W Stronę Ojca i no co ty Tato

Polecamy

Tanie gry akcji pc dla dzieci.

Zamów nasz biuletyn
Aktualności w serwisie wstroneojca.pl


Dramat polsko-bułgarskich dzieci
Aktualności
Dzieci, pochodzące z polsko-bułgarskiego małżeństwa, które mieszkały w domu ojca, zdaniem bułgarskiego sądu, zostały przez niego porwane i powinny wrócić do matki. Władze Bułgarii zarzuciły krajowym mediom stronnicze i niesłuszne interpretowanie tej sprawy. Przy próbie przekazania dwojga dzieci matce chłopiec uciekł, obecnie jest poszukiwany listem gończym. Kobieta wraz z odzyskaną córką wróciła do kraju. Zdaniem bułgarskiej minister sprawidliwości dzieci nie przekazano w sposób profesjonalny z powodu prowokacji ze strony ojca. Minister powiedziała, że mężczyzna popełnił przestępstwo, naruszając Konwencję Haską o ochronie dzieci. Według mnister, sprawa nie jest zakończona i ojciec może dochodzić swoich praw na drodze sądowej, udowadniając, że dobrze troszczył się o dzieci. Na razie jednak powinny one znajdować się z matką.
 
Protest w Bułgarii przeciwko pomocy polskich władz w odebraniu dziecka
Aktualności
Przed ambasadą polską w Sofii kilkadziesiąt osób demonstrowało zarzucają matce i polskim władzom konsularnym porwanie dzieci pochodzących z bułgarsko-polskiego małżeństwa. W połowie bieżącego tygodnia matka zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu bułgarskiego z 13 marca br. uzyskała prawo do opieki nad 10-letnią Nikoletą i 7-letnim Pawłem. Dzieci mieszkały w domu ojca w Asenowgradzie niedaleko Płowdiwu.Przy próbie przekazania dwojga dzieci matce chłopiec uciekł, obecnie jest poszukiwany listem gończym. Według mediów bułgarskich, dziewczynkę wywieziono już poza Bułgarię. Według sądu, dzieci zostały porwane przez ojca i powinny wrócić do matki.
Czytaj całość…
 
Reforma włoskiego prawa rodzinnego
Nadesłane przez użytkowników
Włoski senat dał ostatecznie zielone światło nowemu prawu, które wzmacnia szerszy dostęp do praw rodzicielskich rozwiedzionych ojców. Legislacja normuje pojęcie opieki wspólnej nad dziećmi w sytuacji kiedy rodzice się rozchodzą. Dotychczasowy sposób w którym opieka nad dzieckiem była przyznawana jedynie matce, teraz będzie przyznawana tylko w mniejszości przypadków.
Czytaj całość…
 
Badanie działalności RODKów
Aktualności
Stowarzyszenie Centrum Praw Ojca i Dziecka w związku z realizacją projektu pt.: "Zbadanie jakości i terminowości działania Rodzinnych Ośrodków Diagnostyczno-Konsultacyjnych" zwraca się z uprzejma prośbą do wszystkich zainteresowanych o przesyłanie własnych opinii, spostrzeżeń i relacji z wizyty w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym  /RODK/.
Czytaj całość…
 
Wojciech Pomorski wygrał pierwsze starcie z niemieckimi urzędnikami Jugendamtu
Aktualności
Sąd administracyjny w Hamburgu uznał skargę Wojciecha Pomorskiego na Jugendamt i nakazał pracującym tam urzędnikom, aby udostępnili mu wszelkie dokumenty dotyczące sprawy wydania ojcu zakazu rozmawiania w języku polskim z córkami podczas widzeń.
Czytaj całość…
 
Nowy Początek
Aktualności
Zapraszamy do zapoznania się z nowym działem na portalu wstroneojca.pl. Jeśli po trudnym rozstaniu postanowiłeś ułożyć sobie życie od nowa z nową partnerką, która Cię zrozumie, Zespół działu Nowy Początek postara się Ci w tym pomóc.
Czytaj całość…
 
Sędziowie nie chcą kontroli
Aktualności
Podczas wczorajszego nadzwyczajnego zebrania przedstawicieli sądów okręgowych w stolicy sędziowie Buczeniem, tupaniem i okrzykami z sali wyrażali sędziowie swój stosunek do propozycji MS dotyczących zmian w sądownictwie. Sędziowe chcą, by Ministerstwo Sprawiedliwości trzymało się od nich jak najdalej.Wszyscy sędziowie zgodnie domagali się wczoraj odseparowania od władzy wykonawczej. Chodzi o zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych, m.in. okresową ocenę sędziów, ograniczenie roli samorządu sędziowskiego czy marginalizacja znaczenia KRS. Rzeczywiście, jeden z paragrafów przewiduje szczególne uprawnienia dla ministra sprawiedliwości w sprawie określenia szczegółowych warunków i zasad oceny.
 
Debata w Senacie nt. przestrzegania praw ojców
Aktualności
Przepisy pozwalające na skuteczne egzekwowanie prawa do spotkań z dzieckiem, zmiana systemu wydawania opinii przez biegłych, a przede wszystkim przypominanie, że dziecko ma prawo do obojga rodziców - to, zdaniem organizacji broniących praw ojców, warunki niezbędne, aby umożliwić rozwiedzionym rodzicom kontakt z dzieckiem.
Czytaj całość…
 
zaproszenie do programu TVP
Aktualności
Redakcja programu TVP My WY Oni - który prowadzi Małgorzata Kożuchowska szuka pana, który opowie własną historię o porzuconych przez małżonkę. Na rozmowę z porzuconym
mężczyzną redakcja najchętniej nagrałabym w Warszawie, lub Krakowie w piątek - 24 kwietnia. Kontakt z redakcją  601 600 101
 
Portret współczesnego ojca
Aktualności

Studentka V roku Pedagogiki Społecznej i Terapii Pedagogicznej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, na potrzeby pracy magisterskiej prowadzi badania nad portretem współczesnego ojca.
Prosimy o pomoc przez udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte na stronie: http://webankieta.pl/ankieta/w1hpt94o7m1e/p Badania są anonimowe i będą wykorzystane tylko dla celów naukowych.

 
Konkurs Policjant, który mi pomógł 2009
Aktualności
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ogłasza II edycję ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2009 r. Zachęcamy wszystkich mężczyzn - ofiary przemocy domowej, które zgłosiły fakt przemocy do wzięcia udziału w konkursie.

Pliki do pobrania Formularz zgłoszeniowy (.doc - 37888 bajtów)
 
Targi rozwodowe w Krakowie
Aktualności
III Polskie Targi Rozwodowe, odbędą się 26 kwietnia 2009 w Hotelu Qubus  w Krakowie przy ul. Nadwiślańskiej 6 w godz.11-17. Targi, jak twierdzą organizatorzy, mają za zadanie ułatwić parom, które przeżywają kryzys pojednanie, a jeśli jest to już niemożliwe jak najmniej kłopotliwe rozstanie. Swoją obecność na targach potwierdziły biura prawnicze, detektywistyczne, DNA, mediatorzy, psychologowie oraz inne firmy związane z branżą rozwodową.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 169 - 192 z 423

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


UEDotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
25.04.2018.