W Stronę Ojca i no co ty Tato
Lobbing
spotkanie z Panią Minister Elżbietą Radziszewską
Lobbing
27.09.2011.
26 września 2011 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na zaproszenie Pani Minister Elżbiety Radziszewskiej odbyło się spotkanie Zespołu do spraw przeciwdziałania dyskryminacji ojców.  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji wchodzących w skład Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Ojcostwa, Ministerstwa Sprawiedliwości, RPO i RPD, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, mediatorów, adwokatów i kuratorów. Spotkanie było poświęcone podsumowaniu 2,5 rocznej pracy zespołu zmianom w kro i kpc, jakie zaszły w ostatnich miesiącach, oraz propozycjom dalszych zmian prawnych
 
99 lat Dnia Ojca!
Lobbing
23.06.2011.

W tym roku minie sto lat od czasu, gdy w miejscowości Spokane w stanie Waszyngton w USA Sonora Louise Smart Dodd po raz pierwszy wystąpiła z inicjatywą poświęcenia ojcom specjalnego dnia. Chciała w ten sposób oddać hołd swojemu ojcu, Wiliamowi Jacksonowi Smartowi. Ten na pozór zwyczajny człowiek zasłużył w oczach córki na wyjątkowy szacunek i miłość. Po śmierci żony sam zajął się wychowaniem sześciorga dzieci, zapewniając im opiekę, troskę i czułość. Sonora chciała, aby święto odbyło się w rocznicę śmierci ojca, czyli 5 czerwca, ale okazało się, że pastor nie zdąży przygotować na ten czas specjalnych uroczystości. Oficjalnie Dzień Ojca zaakceptował w 1924 roku prezydent Calvin Coolidge. W 1966 roku - prezydent Lyndon Johnson ustalił datę obchodów Dnia Ojca w Stanach Zjednoczonych na trzecią niedzielę czerwca.

żródło wp.pl

 
przymusowy urlop dla ojców
Lobbing
07.09.2010.
Dyrektywa Unii Europejskiej ma sprawić, by ojcowie bardziej angażowali się w opiekę nad dziećmi, zastępując na urlopach kobiety. W przewidywanym czteromiesięcznym urlopie jeden miesiąc zostanie przypisany ojcu. Nie będzie mógł go przekazać matce, bo przepadnie. Bruksela chce także, by rodzice w czasie tego minimalnego czteromiesięcznego urlopu wychowawczego otrzymywali specjalne świadczenie.
 
Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości
Lobbing
03.07.2010.
02.07.201 odbyło się spotkanie przedstawicieli Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Ojcostwa z Ministrem Sprawiedliwości. Przedstawiciele Forum przedstawili kilka propozycji zmierzających do zwiększenia udziału pozamałżeńskich i rozwiedzionych ojców w wychowaniu dzieci, a Minister Kwiatkowski odniósł się przychylnie do kilku z nich
Czytaj całość…
 
Zdjecia z Happeningu z okazji Dnia Ojca.
Lobbing
26.06.2010.
 
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ojca
Lobbing
22.06.2010.
23 czerwca Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz – Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Ojca w godz. 16.00 – 18.00 pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Happeningowi dla rodziców z dziećmi towarzyszyć będą wywiady ze znanymi ojcami, m.in.  Tomaszem Karolakiem, Pawłem Królikowskim i Olivierem Janiakiem oraz rozdawanie materiałów informacyjnych dot. m.in. nowo wprowadzonych do polskiego prawa urlopów ojcowskich.
 
 
Czytaj całość…
 
Dzień Ojca na Placu Zamkowym
Lobbing
17.06.2010.
Zapraszamy w imieniu Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania i Prezydenta m.st. Warszawy wszystkich tatusiów na Dzień Ojca na placu Zamkowym w Warszawie 23.06.2010 r. o godzinie 16. Będziemy tworzyć razem ogromny napis TATA, w programie również wypuszczenie 1000 kolorowych balonów i konkurs -  tata w domu, tata w pracy.
 
Inicjatywy na rzecz ojców Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania
Lobbing
11.05.2010.
Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania w ramach promocji aktywnego rodzicielstwa i dbałości o prawa ojców podjął dwie nowe inicjatywy - Urlop ojcowski dla żołnierzy zawodowych i Urlop ojcowski dla rodziców adopcyjnych oraz rodziców, którym urodziło się więcej niż jedno dziecko.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 26

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


23.04.2018.