W Stronę Ojca i no co ty Tato
 


Kiedy dziecko boi się podejmowania wyzwań
Kontakt z dzieckiem
Dzieci często zachowują się w sposób, który z punktu widzenia rodziców jest po prostu nierozsądny. Dla maluchów, które nie znają konsekwencji wszystko wydaje się być dobrą zabawą, niezależnie czy jest to rysowanie po biurku czy skok ze schodów. Co jednak, gdy nasza pociecha unika podejmowania wyzwań?
Czytaj całość…
 
Rozwód dziecka z dotychczasowym życiem
Kontakt z dzieckiem
W Onet.pl ukazał się artykuł "Rozwód dziecka z dotychczasowym życiem" z komentarzem Roberta Kucharskiego - twórcy www.wstroneojca.pl i szefa Fundacji Akcja, zapraszamy do lektury


 
Apodyktyczni rodzice mają negatywny wpływ
Kontakt z dzieckiem
Naukowcy twierdzą, że apodyktyczni rodzice mają negatywny wpływ na poczucie wartości dzieci. Autor badań Fernando Garcia, stwierdził, że narzucanie surowych zasad i stosowanie kar negatywnie odbija się na rozwoju emocjonalnym dzieci i ich poczuciu własnej wartości. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy relacje dzieci i rodziców są bardzo serdeczne. Najlepszy jest jego zdaniem model pobłażliwy. Naukowiec podkreśla jednocześnie, że rodzice powinni pracować nad rozwijaniem sprawnej i uprzejmej komunikacji w domu, wykazywać zainteresowanie problemami dzieci i w racjonalny sposób wyjaśniać konsekwencje ich działań.
 
Nie rozwodzisz się z dzieckiem!
Kontakt z dzieckiem
Rozwód to nowa sytuacja dla wszystkich – także dla dziecka. Warto schować więc swoje żale lub pretensje w ciemny kąt. To czas, w którym po pierwsze należy wspólnie zastanowić się nad przyszłością oraz sposobem wychowywania potomstwa, tak aby po rozstaniu miało kontakt z obydwojgiem rodziców. Tylko wtedy dziecko będzie mogło prawidłowo się rozwijać i dorastać.
Czytaj całość…
 
Co z dzieckiem po rozwodzie?
Kontakt z dzieckiem
Joanna Zwierzchowska, psycholog Fundacji AKCJA realizującej kampanię społeczną „Nawet po rozwodzie jesteście mi potrzebni oboje” - musisz zrobić wszystko, by po rozwodzie dziecko miało stały kontakt zarówno z Tobą, jak i z ojcem. Rozwód to trudny okres nie tylko dla Ciebie i Twojego małżonka. Jedną z najbardziej przeżywających rozstanie osób jest  wasze dziecko. Dlatego nie należy udawać przed maluchem, że wszystko jest w porządku. Dzieci widzą, iż w domu dzieje się coś niedobrego, jednak póki z nim nie porozmawiasz będzie czuło się zagubione w nowej sytuacji.
Czytaj całość…
 
Być tatą po rozwodzie
Kontakt z dzieckiem
„Dziecko zamieszka z matką!” – tak w 95 procentach orzekały sądy w sprawach rozwodowych. Pozostawienie w tej sytuacji pełnych praw rodzicielskich obojgu rodzicom najczęściej było czystą fikcją. Ojciec automatycznie stawał się rodzicem drugiej kategorii, mającym nikły wpływ na wychowanie dziecka. Co zrobić, by tak się nie stało?
Czytaj całość…
 
Ojczymowie nie zastąpią ojców
Kontakt z dzieckiem
Naukowcy kanadyjscy, amerykańscy i brytyjscy mówią o efekcie Kopciuszka, który polega na tym, że dzieci są znacznie bardziej zagrożone ze strony ojczymów i niespokrewnionej rodziny niż biologicznych rodziców. W Kanadzie ustalono, że w ciągu ostatnich 20 lat ryzyko śmierci z rąk przyrodniego rodzica było 50-100 razy większe niż z ręki prawdziwego rodzica, a badacze z Uniwersytetu Iowa podają, że przyrodni ojcowie cztery razy częściej wykorzystują seksualnie znajdujące się pod ich opieką dzieci niż biologiczni.
Czytaj całość…
 
Szkoła dla ojców
Kontakt z dzieckiem
Taka właśnie szkoła powstała w Warszawie. W ciągu dwóch dni, w jednym ze stołecznych żłobków, mężczyźni uczą się, jak przewinąć dziecko czy bezpiecznie przewieźć je w samochodzie. Za szkolenie płacą 500 zł - czytamy w "Rzeczpospolitej". Mężczyzna inaczej niż kobieta reaguje na wiadomość o przyjściu na świat swojego potomka. Inaczej wygląda też jego kontakt z dzieckiem. Jednak czy mężczyzna faktycznie potrzebuje szkoły dla ojców, żeby odnaleźć się w nowej sytuacji?
Czytaj całość…
 
Dziecko a rozwód
Kontakt z dzieckiem
Gdyby rodzice wiedzieli jak dzieci przeżywają ich rozstanie, nigdy by się nie rozwodzili - twierdzą psycholodzy występujący w roli biegłych w sprawach rozwodowych. Dziecko to osoba najbardziej poszkodowana. Nie dość, że wali się cały jego świat, to często ma poczucie winy, że jest przyczyną konfliktu w rodzinie, czytamy na stronach wp.pl
Czytaj całość…
 
Instynkt ojcowski
Kontakt z dzieckiem
Od jakiegoś czasu wiadomo, że samce naczelnych, włączając w to człowieka, doświadczają ogromnych zmian hormonalnych po dochowaniu się potomka. Yevgenia Kozorovitskiy i jej zespół z Princeton University odkryli, że w mózgu znajdują się receptory dla tych hormonów.
Czytaj całość…
 

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 2 gości
23.03.2018.