W Stronę Ojca i no co ty Tato
 


Rozwód przyjaciół jest zaraźliwy
Rozwody
Naukowcy twierdza,że widząc upadek związku swoich najlepszych przyjaciół, zaczynasz baczniej przyglądać się własnemu małżeństwu", dostrzegając przy tym jego słabe punkty. Rozwód przyjaciół zwiększa szanse na rozpad naszego małżeństwa o 75%. W przypadku kolegi z pracy jest to 55%, natomiast w efekcie rozwodu przyjaciół naszych przyjaciół 33%. może się więc zdarzyć, że przekazując informacje o rozwodzie swoich znajomych dalej, innym ludziom możesz zarazić ich "chorobą" rozwodu.
 
Nie bójmy się mediacji
Rozwody
Codzienne życie nastręcza wielu problemów. Problemy rodzą konflikty międzyludzkie, a te silnie oddziałują na życie prywatne i zawodowe, nierzadko rujnując wzajemne relacje ludzi. Co zrobić, kiedy emocje utrudniają znalezienie kompromisu? Do kogo się udać? Odpowiedzią mogą być mediacje, postępowanie, w ramach którego strony mogą bezboleśnie wypracować satysfakcjonujące dla siebie rozwiązanie.
Czytaj całość…
 
Opieka wspólna po rozwodzie - 12 zasad na drodze do sukcesu.
Rozwody
Wspólna opieka nad dzieckiem po Waszym rozstaniu to trudna, frustrująca praca.  Waszymi najlepszymi sojusznikami na tej drodze są wspólnie przyjęte zasady i precyzyjny terminarz.
Czytaj całość…
 
Rozwód a zdrowie
Rozwody
Naukowcy z Uniwersytetu Chicagowskiego oraz Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wykazali, że rozwód jest dla organizmu człowieka jedną z najbardziej szkodliwych sytuacji życiowych, natomiast wzięcie kolejnego ślubu może częściowo zrekompensować poniesiony uszczerbek na zdrowiu.
Czytaj całość…
 
Emigrantki się rozwodzą
Rozwody
Ponad pół miliona polskich małżeństw żyje w rozłące z powodu emigracji. Według demografów, to właśnie wyjazdy za granicę jednego ze współmałżonków są główną przyczyną rozwodów, do których dochodzi cztery razy częściej niż do ślubów. Aż trzy czwarte wszystkich pozwów o rozwiązanie związku małżeńskiego wnoszą kobiety. Jak przyznają polskie sądy, coraz więcej takich zgłoszeń przychodzi z zagranicy.
Czytaj całość…
 
Rozstania zabijają
Rozwody
"Złamane serce" to bardzo realny syndrom, który zbiera spore żniwo. I to głównie wśród mężczyzn. Mężowie sześć razy częściej niż żony umierają na zawał serca po odejściu żony. śmierć żony lub męża ma ogromny wpływ na nasze życie.
Czytaj całość…
 
Praca albo śmierć, ewentualnie rozwód
Rozwody
W Albanii, dyrekcja rafinerii w Ballsh, na południe od Fieri,   zapowiedziała zwolnienia kobiet, wprowadzając zasadę, że na rodzinę może przypadać najwyżej jeden etat. Aby zaprotestować przeciwko tej decyzji, kilka pracownic zagroziło popełnieniem samobójstwa. Weszły na wieżę rafineryjną z butelkami benzyny z zamiarem podpalenia się.
Czytaj całość…
 
Bo nie była dziewicą...
Rozwody
Sąd w Lille unieważnił małżeństwo, ponieważ panna młoda zataiła przed panem młodym, że nie jest już dziewicą. Świeżo upieczony mąż dopiero w noc poślubną przekonał się, że małżonka prowadziła się mniej cnotliwie niż zapewniała. Oboje są muzułmanami. Nie mógł pokazać prześcieradła.
Czytaj całość…
 
Po czterech idziesz do odstawki
Rozwody
Idylla nie może trwać wiecznie. Wiele par po 5 latach nieuchronnie zmierza ku rozwodowi. Profesor Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie badań z pogranicza ekonomii i psychologii z 2002 roku, twierdzi, że dla kobiet czas zadowolenia z małżeństwa i usankcjonowanego prawnie związku z partnerem trwa około 4 lat.
Czytaj całość…
 
Tata przy porodzie = rozwód?
Rozwody
Dziwne wieści z Włoch: obecność ojca przy porodzie zwiększa ryzyko separacji i rozwodu. Nie wiadomo, co o tym myśleć, ale taki jest wynik ogłoszonych w środę w Rzymie rezultatów badań, jakie przeprowadziło włoskie stowarzyszenie diagnoz prenatalnych i medycyny płodu Sidip.
Czytaj całość…
 

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


27.05.2018.